Aktualności, strona 10 z 55

Zawody Mikołajkowe na Basenie Olimpic

Utworzono: 07.12.2023

W dniu 07.12.2023r. na basenie „Olimpic” w Strawczynku odbyły się Mikołajkowe zawody pływackie. Tradycyjnie już gościł na nich Święty Mikołaj. Rozdawał wszystkim uczestnikom zawodów pamiątkowe medale. Zawody miały charakter międzyszkolny, wzięli w nich udział uczniowie prawie z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało dziewięciu uczniów z klas od II do VIII. Startowali na dystansie 25m i 50m.

Zostań wolontariuszem

Utworzono: 05.12.2023
Już dziś przyłącz się do akcji organizowanych w naszej szkole. Zostań wolontariuszem i pomóż innym!
#BądźMikołajemDlaZwierząt
#GóraGrosza
#KartkaŚwiątecznaDlaSeniora

Lekcja przyrody w Oddziale Przedszkolnym

Utworzono: 05.12.2023
Zima w tym roku zapukała do nas już pod koniec listopada ☁️❄️❄️. Oznajmiła,  że pora na zimowe kurtki, buty, czapki i rękawiczki. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały karmnik dla ptaków i dbają o jego zaopatrzenie. W zamian obserwują pierzastych gości przez okno ☁️❄️❄️.
Dziś sprawdziliśmy co stanie się ze śniegiem przyniesionym do sali ❄️❄️. Przedszkolaki sprawdziły jak przebiega proces topnienia śniegu. Były zaskoczone, że z wypełnionego śniegiem słoika powstała niewielka ilość wody.

Spotkanie z rodzicami

Warsztaty świąteczne

Utworzono: 04.12.2023

W dniu 4 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem babć i rodziców naszych przedszkolaków. Dzieci już od tygodnia dopytywały kiedy babcie nas odwiedzą. Pilnie ćwiczyły zimowe piosenki:

"Nasza zima zła. ",
"Zima, zima, zima.",
i pastoralke "Wołek i osiołek."
Warsztaty rozpoczęło powitanie gości krótką częścią artystyczną w wykonaniu dzieci. Babcie ze wzruszeniem wysłuchały przygotowanych przez przedszkolaki piosenek. Następnie przeszliśmy do części warsztatowej. Dzieci i dorośli wspólnie pracowali tworząc piękne świąteczne dekoracje.  Serdecznie dziękujemy babciom i rodzicom za liczne przybycie.

Spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy

Utworzono: 04.12.2023

W poniedziałek 04.12.2023r. w budynku Urzędu Gminy w Strawczynie odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy. Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy zasiedli przy stole obrad. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Picheta i Julian Pańczyk uczniowie klasy VIII. Zebranie prowadził pan Damian Gad. Na spotkaniu obecny był także Wójt Gminy Strawczyn pan Tadeusz Tkaczyk.

Otwarcie lodowiska

Utworzono: 04.12.2023

W dniu 04.12.2023r. w Strawczynie odbyło się uroczyste otwarcie LODOWISKA. Uczniowie ze szkół z terenu Gminy Strawczyn jako pierwsi mogli testować nowy obiekt. Lodowisko ma sztuczną nawierzchnię więc będzie można na nim jeździć cały rok. Potrzebne są specjalne łyżwy, które można wypożyczyć ma miejscu.

Uczniowie otrzymali czapeczki mikołajowe. Rozgrzewali się ciepłą herbatą. Częstowani byli popcornem i słodyczami. Dodatkowo odwiedził ich Św. Mikołaj. Każdy kto chciał mógł spróbować jazdy na lodowisku. Wielu uczniów robiło to po raz pierwszy.

Tydzień Życzliwości

Utworzono: 01.12.2023
W dniach 20-24 listopada b.r. w szkole obchodziliśmy „Tydzień Życzliwości”, któremu przyświecał następujący cytat laureata Pokojowej Nagrody Nobla - Dalajlamy,: „Bądź dobry zawsze, gdy jest to możliwe. A jest możliwe zawsze”. Na korytarzach
A jest możliwe zawsze”. Na korytarzach pojawiły się różnorodne cytaty związane z życzliwością, dzieci zapoznały się z definicją tego słowa, wykonywały życzliwe uczynki, które zawarte były na losach w  pudełku  życzliwości. Poza tym uczniowie przyłączyli się do akcji „ubierz się na
żółto lub pomarańczowo”, ponieważ te kolory są symbolem  życzliwości, a także wykonały słoneczka ze swoimi imionami, bądź życzliwymi słowami, z których wykonały plakaty klasowe.

Dzień Praw Dziecka

Utworzono: 01.12.2023

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” – Janusz Korczak

20 listopada to Dzień Praw Dziecka. W związku z tym na zajęciach świetlicowych omawialiśmy te jakże ważne kwestie. Dzieci poznały postać słynnego pedagoga,  pisarza, wychowawcy oraz lekarza – Janusza Korczaka,  prawdziwego przyjaciela dzieci. Był on  pionierem działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursorem działań  na rzecz praw dziecka-człowieka.

Płatność za obiady za miesiąc grudzień 2023r.

Utworzono: 30.11.2023