Aktualności, strona 8 z 53

Spotkanie z przedstawicielem policji klas V - VIII

Utworzono: 11.12.2023
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z  przedstawicielem Komendy w Strawczynie – asp. Wojciechem Pasternakiem, na temat bezpieczeństwa uczniów, przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie, a także jej konsekwencje prawne.
Uczniowie dowiedzieli się, czym jest przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy jesteśmy świadkami.
Policjant przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie ,wspomniał tez iż nieprzestrzeganie prawa może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Świąteczna Zbiórka Żywności

Utworzono: 10.12.2023
W dniach 8-9 grudnia uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami uczestniczą w Świątecznej Zbiórce Żywności w sklepie ,,Lewiatan” w Rudzie Strawczyńskiej. Młodzież naszej szkoły zawsze aktywnie pomaga potrzebującym. Praca wolontariusza jest niezmiernie cenną formą pomocy, która daje nie tylko dużo radości, ale również satysfakcję z niesionej pomocy osobom potrzebującym. Robimy coś ważnego, a co za tym idzie - satysfakcjonującego. Wszystkim osobom, które włączą się w akcję, składamy serdeczne podziękowania.

Warsztaty profilaktyczne

Utworzono: 10.12.2023

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku wszystkie grzeczne dzieci otrzymały paczki od Świętego Mikołaja, ale również odbyły się zajęcia o charakterze profilaktyki uzależnień, przeprowadzone w formie warsztatu. Tu pragniemy podziękować:

Starostwu Powiatowemu w Kielcach,

Gminnej Komisji ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Strawczynie,

Samorządowemu Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie,

Sołtysowi sołectwa Ruda Strawczyńska,

Stowarzyszeniu ,,Bądźmy Razem!,

Radzie Rodziców.

Warsztaty składały się  z dwóch części: pierwsza część, skierowana dla dzieci klas 0-3 ,,JESTEM MAŁY ALE ZUCH ”, druga  dla klas 4-8  ,,UŻYWKI - NIE, DZIĘKUJĘ! Z MIKOŁAJEM TRZYMAM SZTAMĘ”

Choinkowo

Utworzono: 07.12.2023
Czas okołoświąteczny to szczególny czas dla każdego z nas. W tym czasie pojawiają się pierwsze pomysły na prezenty pod choinkę dla naszych najbliższych, a w myślach przychodzą do nas świąteczne aromaty pysznych dań, tak charakterystycznych w tym okresie.
Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że święta to nie tylko prezenty i upominki, ale przede wszystkim spotkania z rodziną, składanie życzeń, a także kultywowanie polskich tradycji. W większości domów przygotowania do świąt idą pełną parą – pierniczki upieczone, choinki ubrane.

Urodziny :)

Wszystkiego najlepszego z okazji

8 urodzin dla

Wiktorii Knap

uczennicy klasy drugiej :)

100 latekWiki

Zawody Mikołajkowe na Basenie Olimpic

Utworzono: 07.12.2023

W dniu 07.12.2023r. na basenie „Olimpic” w Strawczynku odbyły się Mikołajkowe zawody pływackie. Tradycyjnie już gościł na nich Święty Mikołaj. Rozdawał wszystkim uczestnikom zawodów pamiątkowe medale. Zawody miały charakter międzyszkolny, wzięli w nich udział uczniowie prawie z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało dziewięciu uczniów z klas od II do VIII. Startowali na dystansie 25m i 50m.

Zostań wolontariuszem

Utworzono: 05.12.2023
Już dziś przyłącz się do akcji organizowanych w naszej szkole. Zostań wolontariuszem i pomóż innym!
#BądźMikołajemDlaZwierząt
#GóraGrosza
#KartkaŚwiątecznaDlaSeniora

Lekcja przyrody w Oddziale Przedszkolnym

Utworzono: 05.12.2023
Zima w tym roku zapukała do nas już pod koniec listopada ☁️❄️❄️. Oznajmiła,  że pora na zimowe kurtki, buty, czapki i rękawiczki. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały karmnik dla ptaków i dbają o jego zaopatrzenie. W zamian obserwują pierzastych gości przez okno ☁️❄️❄️.
Dziś sprawdziliśmy co stanie się ze śniegiem przyniesionym do sali ❄️❄️. Przedszkolaki sprawdziły jak przebiega proces topnienia śniegu. Były zaskoczone, że z wypełnionego śniegiem słoika powstała niewielka ilość wody.

Spotkanie z rodzicami

Warsztaty świąteczne

Utworzono: 04.12.2023

W dniu 4 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem babć i rodziców naszych przedszkolaków. Dzieci już od tygodnia dopytywały kiedy babcie nas odwiedzą. Pilnie ćwiczyły zimowe piosenki:

"Nasza zima zła. ",
"Zima, zima, zima.",
i pastoralke "Wołek i osiołek."
Warsztaty rozpoczęło powitanie gości krótką częścią artystyczną w wykonaniu dzieci. Babcie ze wzruszeniem wysłuchały przygotowanych przez przedszkolaki piosenek. Następnie przeszliśmy do części warsztatowej. Dzieci i dorośli wspólnie pracowali tworząc piękne świąteczne dekoracje.  Serdecznie dziękujemy babciom i rodzicom za liczne przybycie.