Aktualności, strona 9 z 55

Utworzono: 18.12.2023

Ze świątecznymi życzeniami w DPS

Utworzono: 18.12.2023

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 18 grudnia br., przedstawiciele braci uczniowskie Szkoły Podstawowej imienia Komisji Edukacji Narodowej wraz z nauczycielami odwiedzili Dom Pomocy Społecznej "Helena" w Rudzie Strawczyńskiej.  Nasi uczniowie  pamiętają  o osobach starszych i samotnych. Wykonali oni samodzielnie  piękne kartki świąteczne  i stroiki, które wręczali pensjonariuszom Domu. Wzruszeni byli nie tylko obdarowywani ale również  składający życzenia. Wizyta przebiegła w świątecznej atmosferze. Mieszkańcy Domu usłyszeli kilka utworów, które już nie długo będą mogli jeszcze raz usłyszeć na szkolnych Jasełkach, na które zostali zaproszeni przez Dyrektora Szkoły Tomasza Gruszczyńskiego, grono pedagogiczne oraz uczniów. Był to dzień pełen uśmiechu zarówno dla dzieci, jak i osób, które je ugościły.

Przegląd Kolęd i Pastorałek

Utworzono: 12.12.2023

„BEZPIECZNA SZKOŁA” – prelekcja na temat bezpieczeństwa

Utworzono: 11.12.2023
W dniu 11 grudnia br. przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji na temat bezpieczeństwa, która została przeprowadzona przez przedstawiciela  Komendy w Strawczynie-Pana Wojciecha Pasternaka. Tegoroczna zima obdarzyła nas białym puchem, śnieg otula wszystko dookoła, a najbardziej z tego cieszą się dzieci, bo mogą ulepić bałwana, rzucać się śnieżkami czy zjeżdżać na sankach. Korzystając z tych uroków zimy nie możemy zapomnieć o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie z przedstawicielem policji klas V - VIII

Utworzono: 11.12.2023
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z  przedstawicielem Komendy w Strawczynie – asp. Wojciechem Pasternakiem, na temat bezpieczeństwa uczniów, przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie, a także jej konsekwencje prawne.
Uczniowie dowiedzieli się, czym jest przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy jesteśmy świadkami.
Policjant przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie ,wspomniał tez iż nieprzestrzeganie prawa może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Świąteczna Zbiórka Żywności

Utworzono: 10.12.2023
W dniach 8-9 grudnia uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami uczestniczą w Świątecznej Zbiórce Żywności w sklepie ,,Lewiatan” w Rudzie Strawczyńskiej. Młodzież naszej szkoły zawsze aktywnie pomaga potrzebującym. Praca wolontariusza jest niezmiernie cenną formą pomocy, która daje nie tylko dużo radości, ale również satysfakcję z niesionej pomocy osobom potrzebującym. Robimy coś ważnego, a co za tym idzie - satysfakcjonującego. Wszystkim osobom, które włączą się w akcję, składamy serdeczne podziękowania.

Warsztaty profilaktyczne

Utworzono: 10.12.2023

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku wszystkie grzeczne dzieci otrzymały paczki od Świętego Mikołaja, ale również odbyły się zajęcia o charakterze profilaktyki uzależnień, przeprowadzone w formie warsztatu. Tu pragniemy podziękować:

Starostwu Powiatowemu w Kielcach,

Gminnej Komisji ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Strawczynie,

Samorządowemu Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie,

Sołtysowi sołectwa Ruda Strawczyńska,

Stowarzyszeniu ,,Bądźmy Razem!,

Radzie Rodziców.

Warsztaty składały się  z dwóch części: pierwsza część, skierowana dla dzieci klas 0-3 ,,JESTEM MAŁY ALE ZUCH ”, druga  dla klas 4-8  ,,UŻYWKI - NIE, DZIĘKUJĘ! Z MIKOŁAJEM TRZYMAM SZTAMĘ”

Choinkowo

Utworzono: 07.12.2023
Czas okołoświąteczny to szczególny czas dla każdego z nas. W tym czasie pojawiają się pierwsze pomysły na prezenty pod choinkę dla naszych najbliższych, a w myślach przychodzą do nas świąteczne aromaty pysznych dań, tak charakterystycznych w tym okresie.
Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że święta to nie tylko prezenty i upominki, ale przede wszystkim spotkania z rodziną, składanie życzeń, a także kultywowanie polskich tradycji. W większości domów przygotowania do świąt idą pełną parą – pierniczki upieczone, choinki ubrane.

Urodziny :)

Wszystkiego najlepszego z okazji

8 urodzin dla

Wiktorii Knap

uczennicy klasy drugiej :)

100 latekWiki

Zawody Mikołajkowe na Basenie Olimpic

Utworzono: 07.12.2023

W dniu 07.12.2023r. na basenie „Olimpic” w Strawczynku odbyły się Mikołajkowe zawody pływackie. Tradycyjnie już gościł na nich Święty Mikołaj. Rozdawał wszystkim uczestnikom zawodów pamiątkowe medale. Zawody miały charakter międzyszkolny, wzięli w nich udział uczniowie prawie z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało dziewięciu uczniów z klas od II do VIII. Startowali na dystansie 25m i 50m.