Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Zajęcia dodatkowe w naszej szkole

Utworzono dnia 15.03.2023

Szkolny Klub Sportowy (SKS) – dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia sportowe dla uczniów odbywające się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W 2017 roku Program Szkolny Klub Sportowy został reaktywowany przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę. Program realizowany jest w środowisku szkolnym. Jego głównym celem jest aktywizacja dzieci i młodzieży szkolnej, budowa systemu identyfikacji utalentowanych uczniów, którzy mogą zostać skierowani do sekcji sportowych.

Od marca w naszej szkole ruszyła kolejna już edycja programu SZKOLNEGO KLUBU SPORTOWEGO „SKS”. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i wtorki w godzinach 12.20 – 13.20. Dyscypliną wiodącą jest piłka nożna. Dodatkowo uczniowie będą się uczyli gry w tenisa stołowego. Część zajęć będzie miało charakter ogólnorozwojowy.

Zainteresowanie uczniów udziałem w zajęciach było bardzo duże. Na liście obecności znajduje się maksymalna ilość 25 dzieci z klas I – III (9 dziewczynek i 16 chłopców). Zajęcia prowadzi p. Emilia Zielińska.

Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach ruchowych. Aktywnie spęczają czas, integrują się, przestrzegają ustalonych zasad współpracy i bezpieczeństwa.

 

GALERIA  FOTO

 

   

 

czytaj dalej na temat: Zajęcia dodatkowe w naszej szkole

Goście z LO im. St. Żeromskiego

Utworzono dnia 10.03.2023

W dniu 7 marca 2023r. gościliśmy w naszej szkole  uczennice I LO w Kielcach, które w ramach projektu „Poznaj Świętokrzyskie” przeprowadziły z naszymi uczniami warsztaty na temat tradycji, kultury oraz historii naszego województwa, która jest interesująca i warta uwagi. Uczennice  podzieliły się informacjami i ciekawostkami na temat regionu, na którym mieszkamy. Przypomniały również jak ważne jest przekazywanie zwyczajów z pokolenia  na pokolenie, by one nie zanikały.

Projekt „Poznaj Świętokrzyskie” został stworzony jako efekt działalności realizowanej w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” – olimpiady, która zachęca młode umysły do rozwiązywania problemów społecznych współczesnego świata. Dziękujemy bardzo za wspaniałą lekcje i przekazanie wiedzy na temat naszego regionu zespołowi projektu „Poznaj Świętokrzyskie” w składzie: Amelia Szymańska, Kasia Łyżwa, Emilia Kwiecień, Ilona Karczewska, Krystian Pękalski, Kamil Pękalski, Adrian Szumski, Maciej Ślusarczyk, Arek Soboń pod sprawnym okiem opiekuna Pani Anny Wojnowskiej - Duplickiej

Zapraszamy do nas częściej :)

 

czytaj dalej na temat: Goście z LO im. St. Żeromskiego

Konkurs

Utworzono dnia 10.03.2023

Pracusie z sadu są wśród nas

Utworzono dnia 06.03.2023
 

 

Od 1 marca 2023r. w naszej szkole zaczął pracę Zespół ,,Pracusie z sadu”. Jest to Zespół składający się uczniów klasy czwartej, której koordynatorem jest Pani Iwona Picheta.

Po raz szósty Fundacja Banku Ochrony Środowiska organizuje konkurs edukacyjny na założenie sadu.

„TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie. 

 

 

czytaj dalej na temat: Pracusie z sadu są wśród nas

Zawody Sportowe

Utworzono dnia 05.03.2023
III  MIEJSCE  W  GMINNYM  TURNIEJU  PIŁKI  NOŻNEJ  HALOWEJ  CHŁOPCÓW  KLAS  IV-VI

2 i 3 marca 2023r. w ZPO Strawczyn odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców klas IV-VI i VII-VIII. Rozgrywki zorganizowane były przez Samorządowe Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie. W turnieju udział wzięło pięć szkół z terenu naszej gminy. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Miłosz Wilczyński, Filip Wilczyński, Mikołaj Świercz z kl.VI; Stanisław Picheta, Wiktor Gabryś, Filip Wilk, Tobiasz Gos z kl.V; Albert Wolder, Gabryś Krakowiak z kl.IV.

         Uczniowie z Szkoły Podstawowej im. KEN w Rudzie Strawczyńskiej zajęli III miejsce. Chłopcy z rąk Pana Tadeusz Tkaczyka Wójta Gminy Strawczyn otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom i medale. Każdy zawodnik otrzymał także wejściówkę na basen i słodki upominek. W kategorii klas VII-VIII chłopcy zajęli IV miejsce.

         Serdecznie dziękujemy organizatorom, sędziom, uczniom i opiekunom za POZYTYWNE EMOCJE związane z rywalizacją sportową. Gratulujemy wszystkim zdobytych miejsc :)

 
IV  MIEJSCE  W  GMINNYM  TURNIEJU  PIŁKI  NOŻNEJ  HALOWEJ  CHŁOPCÓW  KLAS  VII-VIII
     

 

czytaj dalej na temat: Zawody Sportowe

OPŁATA ZA OBIADY ZA MC MARZEC 2023

Utworzono dnia 03.03.2023

Opłata za obiady za miesiąc marzec 2023r. wynosi: 23x5zł=115zł. Wpłaty prosimy dokonać do 10 marca 2023r. w sekretariacie szkoły.

Prosimy o odliczoną gotówkę.

Informujemy,że w dniu 8 marca 2023r. z racji wyjazdu dzieci na wycieczkę obiady będą odwołane.

czytaj dalej na temat: OPŁATA ZA OBIADY ZA MC MARZEC 2023

Luty 2023

Utworzono dnia 01.03.2023

81 Rocznica Powstania Armii Krajowej – konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Skała” dotyczącym obchodów 81. Rocznicy Powstania Armii Krajowej pn.: „zAKochaj się w AK”. Drugie miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy VII Julia Mazurkiewicz. Uczennica ta przygotowała dwie prace, druga z nich zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy zdobytych miejsc.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w pielęgnowanie tradycji oręża polskiego i przygotowali prace plastyczne.

  

               J.Frączek                         J.Mazurkiewicz                    J.Mazurkiewicz                          L.Wnuk                                   M.Wolder                           W.Picheta

 

czytaj dalej na temat: Luty 2023

Luty 2023

Utworzono dnia 01.03.2023
   
   
   

Pączki, pączki, chrusty, chrusty niech nam żyje czwartek tłusty!

 

Cyberprzemoc, wirtualni znajomi, przemoc rówieśnicza – to temat spotkania policjantów z uczniami

Tłusty czwartek w Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej przebiegał słodko i z uśmiechem. W tym roku przypadł na 16 lutego 2023 r. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego pączka. Taką przepyszną przyjemność zakosztowali też nasi uczniowie. Pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński poczęstował tymi słodkościami  wszystkie dzieci i pracowników szkoły. Dziękujemy sponsorowi za te rozpływające się w ustach pączki, które przyniosły wszystkim prawdziwą radość.


 

W lutym w naszej szkole gościli policjanci z komisariatu w Strawczynie: młodszy aspirant Wojciech Pasternak oraz młodszy aspirant Paweł Rębiś. Spotkali się z uczniami w dwóch grupach: młodszej (klasy IV-V) oraz starszej (klasy VI-VIII). Policjanci przedstawili  zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, a zwłaszcza zjawisko tzw. cyberprzemocy. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowany dla nich poruszający film o osobie nią dotkniętej. Kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia i  filmiki, które  docierają za pomocą sieci, mogą spowodować u wrażliwych osób problemy psychiczne.

Policjanci wyjaśniali, dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz  zawierać znajomości internetowych. Poruszyli również temat przemocy rówieśniczej, która może być bardzo dotkliwa dla ofiary. Zwrócili uwagę na nową modę  w Internecie - niebezpieczne challenge. Uczniowie mogli usłyszeć  o tym,  jak wirtualne zabawy  mogą mieć groźne skutki zdrowotne i prawne. Dużo uwagi poświęcono także etyce oraz dobrym praktykom w Internecie. Przestrzegali również przed nadmiernym korzystaniem z komputera, które może prowadzić do uzależnienia. 

Na koniec policjanci radzili, gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

      

 

czytaj dalej na temat: Luty 2023

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 194

W poprzednim tygodniu: 333

W tym miesiącu: 1066

W poprzednim miesiącu: 1100

Wszystkich: 67232