Aktualności, strona 2 z 55

Utworzono: 18.04.2024

7 urodzin

Łucji Serek

uczennicy oddziału przedszkolnego :)

100 latek Łucja

Utworzono: 18.04.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji     8 urodzin

Wiktora Met

ucznia klasy drugiej :)   100 latek

Wiktorku

Dni otwarte

Utworzono: 16.04.2024

Oddział Przedszkolny - warsztaty

Utworzono: 09.04.2024
20 marca w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty świąteczne.  Dzieci z rodzicami tworzyły wielkanocne palmy. Wszyscy - dorośli i dzieci - świetnie się bawili podczas pracy. Wymiana pomysłów i materiałów potrzebnych do wykonania palem, sprzyjała zacieśnianiu więzi społecznych i budowaniu relacji. Dzieci miały okazję zaprezentować rodzicom: piosenkę "Maszeruje Wiosna", wiersz "Wiosna - Królewna " i wiersz " 112 - każdy z nas go zna". Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie, dzięki czemu powstały piękne palmy

Rozstrzygnięcie konkursu "Moja wielkanocna pisanka"

Utworzono: 09.04.2024
Wielkanoc należy do szczególnych świąt w roku, gdyż nasza tradycja skupia się wokół jajka, które jest symbolem życia i odradzania się przyrody. Dlatego jajko ma tak duże znaczenie nie tylko w tradycji, ale także w religii chrześcijańskiej. Aby zwrócić uwagę dzieci na symbolikę wiosennych świąt w klasach młodszych został ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Moja wielkanocna pisanka". Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w zabawie, której efektem miała być praca przestrzenna w kształcie jajka, ozdobiona w dowolny sposób.

Powitanie wiosny

Utworzono: 09.04.2024
Jak co roku w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas młodszych wyruszyli na spacer po najbliższej okolicy. Dzieci z radością powitały Panią Wiosnę machając kolorowymi chorągiewkami, które specjalnie przygotowały na tę okazję. Na trasie wycieczki uczniowie tropili oznaki zmieniającej się przyrody, nasłuchiwali śpiewu ptaków i dzielili się między sobą spostrzeżeniami. A w związku z tym, że pogoda dopisała, spacer przyniósł wiele korzyści i zakończył się wiosenną aktywnością dzieci na boisku oraz placu zabaw.

Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji

Utworzono: 09.04.2024
W miesiącu lutym nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego  „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Działania projektowe podejmowane są w klasie „0” podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Celem projektu jest kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozróżniania emocji, a także radzenia sobie z emocjami i rozwijanie umiejętności okazywania odczuwanych emocji w sposób akceptowany społecznie. Projekt ten przede wszystkim kształtuje u uczestników postawy ukierunkowane na prawdę, dobro i piękno, a także wzmacniania zdrowie psychiczne dzieci.

7 urodzin

Leny Prokop