Rozstrzygnięcie konkursu "Moja wielkanocna pisanka"

Utworzono dnia 09.04.2024

Wielkanoc należy do szczególnych świąt w roku, gdyż nasza tradycja skupia się wokół jajka, które jest symbolem życia i odradzania się przyrody. Dlatego jajko ma tak duże znaczenie nie tylko w tradycji, ale także w religii chrześcijańskiej. Aby zwrócić uwagę dzieci na symbolikę wiosennych świąt w klasach młodszych został ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Moja wielkanocna pisanka". Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w zabawie, której efektem miała być praca przestrzenna w kształcie jajka, ozdobiona w dowolny sposób. Uczniowie wykazali się determinacją i do konkursu przystąpiła wyjątkowo duża liczba uczniów. Prace były bardzo różnorodne i ciekawe, wykonane za pomocą różnych technik i materiałów. Powołane Jury miało nie lada problem z wyborem prac pod wyróżnienia, gdyż każda była na swój sposób piękna, unikalna i ciekawa. Ostatecznie o wyróżnieniu zadecydowała samodzielność pracy dziecka. Jury nagrodziło prace F. Majchraka z kl. 1, W. Meta i F. Woźniaka z klasy 2 oraz N. Bujak, N. Met i J. Hajduk z kl. 3. Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie serdecznie gratulujemy pomysłów na wykonanie pracy oraz efektów końcowych, gdyż jest się czym zachwycać oglądając wystawę.