Aktualności, strona 1 z 56

Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

Utworzono: 08.05.2024
W miesiącu kwietniu na całym świecie szczególnie wspieramy osoby będące w spektrum autyzmu. Autyzm nie jest chorobą, ale zaburzeniem rozwojowym, cała ścieżka rozwoju osoby autystycznej jest inna od standardowej. Mówiąc innymi słowami: autyzm oznacza, że mózg pracuje w niestandardowy sposób – neuroatypowy.
Rozumiany jest jako spektrum, ponieważ jest trochę inny dla każdej osoby. Osoby będące w spektrum autyzmu mają bardzo różne nasilenie zachowań i cech wynikających z autyzmu. Dzięki większej świadomości wśród ludzi, coraz częściej zostaje on zdiagnozowany, a co za tym idzie – udzielane jest odpowiednie wsparcie osobom autystycznym, by mogły wszechstronnie się rozwijać, czuć się swobodnie w społeczeństwie i w nim poprawnie funkcjonować.

Aktywnie w świat - Ruda Strawczyńska

Utworzono: 08.05.2024
30 kwietnia 2024 r. dyrektor szkoły Tomasz Gruszczyński podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego A.Bętkowskim oraz Wicemarszałkiem P.Renatą Janik na dofinansowanie projektu "Aktywnie w świat -Ruda Strawczyńska" ze środków EFSP na kwotę 343917,63 zł.
Projekt ma na celu podnoszenie jakości kształcenia podstawowego poprzez zajęcia dodatkowe ukierunkowane na rozwijanie umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów oraz podnoszenie kompetencji kadry nauczycielskiej.

Urodziny :)

Wszystkiego najlepszego z okazji

14 urodzin

dla

Aleksandry Bator

uczennicy klasy VII :)

100 latek Olciu

Prelekcja z policjantem - Cyberprzemoc

Utworzono: 07.05.2024
Przemoc rówieśnicza z użyciem mediów elektronicznych stała się w ostatnich latach poważną kwestią społeczną. Specyfika Internetu i telefonów komórkowych powoduje, że nawet pozornie błahe akty cyberprzemocy stanowią dla ich ofiar poważny problem, z którym często nie potrafią sobie poradzić. W ramach działań profilaktycznych została dziś u nas w szkole przeprowadzona prelekcja przez st. sierż. Adama Bernata nt. cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

Polska flaga

Utworzono: 01.05.2024

PIERWSZA POMOC- MOJA SUPERMOC

Utworzono: 27.04.2024

Szkolenie dla pocztów sztandarowych

Utworzono: 26.04.2024

W dniu 25.04.2024 r. w hali Zespołu Szkół nr 3 w Kielcach odbyło się szkolenie dla szkolnych pocztów sztandarowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Krótki, ale śliczny teatrzyk ekologiczny

Utworzono: 25.04.2024

Orzeł matematyczny 2024'

Utworzono: 23.04.2024
„Jeżeli jest zadanie, którego nie możesz rozwiązać, to jest też łatwiejsze, które możesz rozwiązać. Znajdź je.”
                                                                              George Polya

W dniu 18 kwietnia 2024r. uczniowie naszej Szkole po raz drugi brali udział w konkursie matematycznym „Orzeł matematyczny”. Każdy mógł spróbować swoich sił. Uczestnicy mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 21 zadań o różnym stopniu trudności.

XXIV edycja „PUCHARU TYMBARKU”

Utworzono: 22.04.2024
8 kwietnia 2024r. w Miedzianej Górze odbyły się rozgrywki piłkarskie XXIV edycji o „PUCHAR TYMBARKU”. Na trawiastym boisku klubu „Wicher Miedziana Góra” uczniowie rywalizowali w eliminacjach powiatowych turnieju. W kategorii U – 10 chłopcy, 15 drużyn podzielonych na 3 grupy walczyło o awans do finałów wojewódzkich.