"ZDROWO ŻYJ"

Utworzono dnia 17.05.2016

„Dbamy o zdrowie”

Nikt z nas nie chce chorować,
Każdy pragnie zdrowie zachować.
Dlatego na dzisiejszym spotkaniu
Mówić będziemy o zdrowym odżywianiu i nie tylko ...

„Dbam o zdrowie” pod takim hasłem odbyło się w Szkole Podstawowej
w Rudzie Strawczyńskiej przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez uczniów klasy IV pod kierunkiem p. Emilii Zielińskiej.
Młodzież przeprowadzała wywiad z najstarszą mieszkanką miejscowości, którą zagrała uczennica Łucja Wilczyńska. Babcia podawała dzieciom dobre rady jak zachować zdrowie na długi czas... między innymi ostrzegała przed jedzeniem słodyczy: Bo kto wam szczękę pożyczy? – pytała zgromadzonych uczniów. Zachęcała do gimnastykowania się, dbania o higienę osobistą, a sama prezentowała na scenie swoje zdolności taneczne.
Uczniowie recytowali wierszyki, tańczyli, śpiewali piosenki oraz wcielali się w rolę roześmianych witaminek. Na szczególną uwagę zasługuje piosenka „Myję zęby”, podczas której uczniowie dużą szczotką myli „roztańczone ząbki”.
Na zakończenie odbył się konkurs z żartem, w którym za prawidłowe wykonanie złożonego zadania fizyczno-umysłowego uczeń otrzymywał nagrodę – mleko w kartoniku.
Pani dyrektor Agnieszka Prędota-Gad podziękowała uczniom za przygotowanie przedstawienia i podkreśliła jak ważne z życiu każdego człowieka jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

Na koniec dodamy jeszcze,
że humor i zabawa to pogody ducha podstawa,
więc śmiejmy się i bawmy :)

mgr Emilia Zielińska