Zaelektryzowani – „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”

Utworzono dnia 16.02.2017

26 stycznia 2017 roku do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani”. W ten "bombowy i wybuchowy" sposób zakończyliśmy pierwszy semestr nauki. Animatorzy zaprezentowali spektakl  pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, gdzie w sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny   animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczno -chemiczne i intrygujące ciekawostki o budowie organizmu.

W ramach spektaklu uczniowie klas 0 - IV obserwowali proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, obejrzały doświadczenia związane z CO2, poznały też

podstawy anatomii budowy ludzkiego ciała i dowiedziały się, jakie są podstawowe funkcje życiowe organizmu. Najciekawszym elementem spektaklu była możliwość

aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, wszyscy uczniowie byli zachwyceni! Aktorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność,  ale także rozbudzili  wśród uczniów

zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody.

K. Głowacka