Uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Kobiet

Utworzono dnia 08.03.2024
Uczniowie klas 1-3 świętując Dzień Kobiet wybrali się do kina w Kielcach na film pt. "Akademia Pana Kleksa". Dzieci czekało wiele wrażeń podczas seansu, gdyż bajka okazała się bardzo mądrą lekcją o empatii, walce z uprzedzeniami oraz lękami. Młodzi widzowie mogli przekonać się  o potędze wyobraźni oraz o tym, że nie rodzimy się źli, a nimi się stajemy. Po projekcji filmu dzieci zwiedziły rezerwat przyrody Kadzielnia w Kielcach. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to teren największego skupiska jaskiń na Kielecczyźnie oraz miejsce, na którym stoi pomnik przypominający Westerplatte. Ale Kadzielnia to przede wszystkim teren, gdzie istniał kamieniołom wapienia górnodewońskiego wykorzystywanego przez prawie trzy stulecia w budownictwie. Wyrobisko zostało wypełnione wodą i powstało tam Jezioro Szmaragdowe, które  wyschło nie tak dawno, a mianowicie w latach 90-tych poprzedniego stulecia. Obecnie mieści się tam kielecki Amfiteatr. Miejmy nadzieję, że uczniowie zapamiętają na długo zdobyte informacje i utrwalą pozytywne wartości.