Spotkanie z policjantami

Utworzono dnia 30.01.2024

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa. Dzieci z naszej szkoły wiedzą o tym doskonale, natomiast nigdy za wiele rozmów na ten temat. Dlatego we wtorek 30 stycznia br. uczniowie kl. 0-III wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez dyrektora szkoły z policjantami z naszego rejonu. Panowie policjanci opowiadali dzieciom o zachowaniach, które mogą być ryzykowne i których powinny unikać. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się i korzystać z czasu wolnego podczas ferii, ale nie tylko. Policjanci opowiadali uczniom o różnych sytuacjach życia codziennego, w trakcie których ważna jest odpowiednia wiedza, jak się zachować. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe do służb ratunkowych oraz usłyszały wskazówki, które przydadzą się im na co dzień. Panowie policjanci poruszyli również kwestie bezpieczeństwa w czasie transportu pojazdami mechanicznymi, bezpieczeństwa w Internecie oraz w kontaktach z nieznanymi osobami. Dzieci pobudzone przekazywanymi treściami miały okazję do tworzenia i zadawania pytań oraz otrzymania wiarygodnej odpowiedzi. Uczniowie kl. 0 w podziękowaniu za wizytę i przekazane wiadomości przygotowali kartki dla naszych gości, zaś starsi wyrazili swe podziękowania słownie. Dzieci obiecały pamiętać o bezpieczeństwie codziennie, a szczególnie podczas czasu wolnego.