Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej

Kolejny rok szkolny rozpoczęty....:)

Utworzono dnia 03.09.2015

1 września pani dyrektor Agnieszka Prędota-Gad, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie zebrali się, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Tradycją naszej szkoły jest uroczysta Msza święta sprawowana na placu szkolnym.  Ksiądz Damian przypomniał nam w homilii, abyśmy się zachęcali wzajemnie i budowali  jedni drugich (por. 1Tes 5,11). Piękną grą na gitarze oraz śpiewem mszę świętą wzbogaciła pani Wioletta Frączek wraz z chórkiem szkolnym. Martyna Spurek i Kinga Frączek podczas podniesienia zagrały sygnał na trąbkach. Po liturgii głos zabrała pani dyrektor. W kilku słowach powitała nauczycieli, rodziców i uczniów. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego nierozerwalnie łączy się z atakiem Niemiec na Polskę. „Walka naszych dziadków i pradziadków o wolną Ojczyznę skutkuje tym, że możemy dziś cieszyć się wolnością”- przypomniała pani dyrektor. Pamięć o tym tragicznym wydarzeniu została uczczona minutą ciszy.

Następnie Pani Agnieszka Prędota-Gad zwróciła się do pani Ewy Bujak, która dziś odeszła na świadczenie emerytalne. Złożyła na jej ręce podziękowanie, za pracę i trud włożony w wychowywanie dzieci. Życzyła, aby czas wolny był czasem odpoczynku w miłej rodzinnej atmosferze. W związku z odejściem pani Bujak uczniów czekają zmiany. Pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas - oddziału przedszkolnego jest pani D. Kowalczyk, klasy I – E. Kozieł, klasy II – K. Głowacka, klasy III – K. Grzesik, klasy IV – E. Zielińska, klasy V – I. Toporek, klasy VI – J. Gołuch. Uczniowie przez wychowawców zostali zaproszeni do swoich sal, gdzie poznali plan na najbliższe zajęcia.

Uczniom naszej szkoły w nowym roku szkolnym życzymy wiele wytrwałości i zapału w zdobywaniu wiedzy, rodzicom życzymy zrozumienia i czasu dla swoich pociech, nauczycielom cierpliwości i pasji  w przekazywaniu nauczaniu a pani dyrektor sił i zdrowia, aby mogła dalej rozwijać naszą szkołę.                                                                         

                                                                       A. Ch.

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 87

W tym miesiącu: 195

W poprzednim miesiącu: 390

Wszystkich: 7976

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła bez przemocy