III Gminny Konkurs Poezji i Prozy Angielskiej „Szekspiriada”

Utworzono dnia 11.03.2015

10 grudnia 2014 odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Poezji i Prozy Angielskiej „Szekspiriada” pod kierownictwem pani Iwony Toporek. Zgodnie z regulaminem szkoły z terenu gminy Strawczyn zgłaszały 1-3 przedstawicieli.

W roku bieżącym zgłoszono 14 uczestników z 5 szkół podstawowych (Ruda Strawczyńska, Oblęgorek, Korczyn, Chełmce Niedźwiedź). Szkołę Podstawową w Rudzie Strawczyńskiej reprezentowały trzy uczennice; Kinga Frączek kl. IV, Wiktoria Gos kl. V oraz Kinga Śliwa kl. IV.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Rudzie Strawczyńskiej i Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Otwarcia konkursu dokonała pani Agnieszka Prędota-Gad Dyrektor SP w Rudzie Strawczyńskiej wraz z panem Maciej Lewandowskim Dyrektor SCKiS w Strawczynie. Podczas konkursu zadaniem uczniów była recytacja wiersza a następnie przeczytanie  fragmentu tekstu w języku angielskim.  Jury oceniało poprawność językową, wymowę i akcent, płynność  oraz umiejętności artystyczne.  Jury przyznało 9 nagród i 1 wyróżnienie.

Nagrody w postaci karnetów na basen ufundował Dyrektor SCKiS w Strawczynie a nagrody książkowe, gadżety oraz słodki poczęstunek dla uczestników  sponsorowała  pani  Dyrektor SP w Rudzie Strawczyńskiej.

W kategorii  klasa IV (Poezja i Proza)

I m-ce: Olga Wychowaniec    -  SP Niedźwiedź

II m-ce: Wiktoria Titkin            - SP Korczyn

III m-ce: Kinga Frączek           - SP Ruda Strawczyńska

W kategorii Poezja

I m-ce: Urszula Zapała         - SP Chełmce

II m-ce: Kinga Siedlarz         - SP Oblęgorek

III m-ce: Katarzyna Śliwa      - SP Chełmce

W kategorii Proza

I m-ce: Urszula Zapała          -  SP Chełmce

II m-ce: Alicja Stefanowska    - SP Chełmce

III m-ce: Jan Koralik                - SP Oblęgorek

Wyróżnienie: Wiktoria Gos   - SP Ruda Strawczyńska

Dziękujemy fundatorom nagród oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie.  Zapraszamy za rok.