II BIEG PRZEŁAJOWY

Utworzono dnia 23.11.2014

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej wzorem lat ubiegłych, uroczyście obchodzili XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - Świętymi bądźcie".

Uroczystość była podzielona na etapy. Pierwszy etap to zainicjowane przez panią dyrektor szkoły – Agnieszkę Prędotę-Gad, a prowadzone przez panią Emilię Zielińską biegi przełajowe pn. „Uczniowie w hołdzie papieżowi”. Pani Dyrektor rozpoczynając zawody przypomniała, że Jan Paweł II kochał sport i sam go uprawiał. Uwielbiał piłkę nożną, jazdę na nartach czy wędrówki górskie.

Podczas zawodów uczniowie klas I-III biegli na dystansie 200 m, a uczniowie klas IV - VI biegli na dystansie 600 m dziewczęta, a chłopcy rywalizowali na dystansie 800 m.

Najszybsze dziewczynki z klas młodszych to:

Maja Szymoniak (kl. I),

Emilia Lasota (kl. II)

Julita Czupryńska (kl. III).

W tej kategorii najszybsi chłopcy to:

Karol Petrus (kl. I)

Filip Lis (kl. II)

Jakub Lis (kl. III).

W kategorii klas zwyciężyły :

Anna Gad (kl. IV)

Gabriela Picheta (kl. V)

Dominika Czupryńska (kl. VI)

Wśród chłopców wyróżnieni zostali:

Dawid Mróz (k. l IV)

Wiktor Wrona (kl. V)

Daniel Bujak (kl. VI).

Najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki biegaczy z grawertonami.  Zwycięzcom gratulujemy!

Oczywiście Papież nie tylko ćwiczył swoje ciało, ale i duszę. O tym pamiętali uczniowie klasy IV przygotowując przedstawienie pod okiem katechetki – p. Aldony Chudak. Wszyscy uczniowie na początku zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę". Następnie przedstawili krótki życiorys ukazujący niezwykłość Papieża – Polaka, śpiewali radosne pieśni pokazujące, że świętość nie jest nudna ani smutna. Karol Wojtyła był człowiekiem radosnym. Uczniowie naszej szkoły urodzili się po śmierci papieża, ale słowa, które kierował do dzieci i młodzieży są im bliskie. Papież dzięki takim inicjatywom staje się bliski dzieciom, staje się dla nich wzorem do naśladowania – podkreśla p. A. Chudak.