DZIEŃ MATKI

Słowo jedyne,

Przed którym

Inne słowa bledną”

Jedno słowo – mama, a ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Pierwsze radości, marzenia, tęsknoty zawdzięczamy Jej, która dała nam życie. Pełni wdzięczności, szacunku i miłości obchodziliśmy więc w dniu 1 czerwca 2016 roku Dzień Matki w Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej. W przygotowaniu oprawy artystycznej tego święta brały udział  dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i VI. Deklamowane wiersze, prezentowane scenki, wyśpiewywane z serca piosenki wywołały u mam wiele wzruszeń i autentycznej radości. Były również możliwością zaprezentowania się dzieci z jak najlepszej strony, przezwyciężając swoją nieśmiałość i obawy. Występ umiliła piosenka „Mam tę moc” w wykonaniu uczennicy Magdaleny Piotrowskiej i jej mamy – p. Elżbiety Piotrowskiej (zarazem obecnej Radnej Rady gminy Strawczyn). Dopełnieniem uczniowskich podziękowań były laurki-zdjęcia oraz samodzielnie wykonane przez nich kwiatki.

Słowa będące wyrazem głębokiej miłości za to, że są, że kochają i są najlepsze na całym świecie skierowała również do szanownych gości dyrektor szkoły – p. Agnieszka Prędota-Gad, która po życzeniach zaprosiła na słodki poczęstunek. Cała uroczystość upłynęła w podniosłej i wyjątkowej atmosferze. Za przygotowanie części artystycznej odpowiadała p. Anna Szymańska.

mgr Elżbieta Kozieł

Sierpień 2018