Utworzono dnia 08.02.2024

W czwartek, 8 lutego w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z zabawą karnawałową. Uczniowie z klas 0-III  pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali różnorodny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i tańczyły. Goście usłyszeli „Contradanzę” Beethowena z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych oraz „Polkę dla Babci i dziadka” , którą uczniowie klasy drugiej zagrali na dzwonkach chromatycznych. Najmłodsi wnuczkowie, czyli kl. „0”, przygotowali piosenkę pt. : „Moja babcia i mój dziadek”, taniec „Rockendroll” oraz wiersze. Dzieci z klasy pierwszej natomiast zaprezentowały wiersze,  piosenkę pt.: „Podzielone serce” oraz „Taniec  dla babci i dziadka” . Klasa trzecia wystąpiła z inscenizacją pt.: „Za co kochamy babcię i dziadka” i  zaśpiewała piosenkę  pt.: „Ja uwielbiam ją”. Poza tym najstarsi wnuczkowie zaprezentowali dwa tańce – taniec dworski „Menuet” oraz układ taneczny do „Walca Barbary” z filmu „Noce i dnie”, do którego akompaniament wykonał Pan Dyrektor. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały babciom i dziadkom „Sto lat”, a jedna z uczennic klasy III zgrała ten utwór na skrzypcach. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane upominki. Było wiele przyjemnych emocji i wzruszeń. Zarówno wnuczkowie, jak i ich babcie i dziadkowie w doskonałym nastroju, z uśmiechami na twarzy, po występie udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. To nie był jednak koniec atrakcji, gdyż zwieńczeniem uroczystości był bal karnawałowy, w którym udział wzięły zarówno dzieci, jak i ich babcie i dziadkowie. Dzieciom dziękujemy za trud włożony w przygotowania do występów, a gościom za obecność. Do zobaczenia za rok!