Utworzono dnia 11.03.2015

Dziś w naszej szkole jest bardzo wesoło,

bo Babcie i Dziadków widzimy wokoło!

23 stycznia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole wspaniałych gości - Babcie i Dziadków, których święto obchodziliśmy. Jak co roku frekwencja była wzorowa! Szkoła pełna była radosnych powitań i okrzyków dzieci witających Szanownych Gości.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor A. Prędota - Gad, która przywitała  zgromadzone babcie i dziadziusiów i złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Następnie głos przejęli uczniowie – ci starsi chwalili się umiejętnościami tanecznymi, a młodsi recytowali, śpiewali i grali niczym prawdziwi aktorzy. Wiele uśmiechów wywołał dziadek piekący się na scenie pyszną babkę i jego urocza towarzyszka babcia – uczniowie klasy II. Gromkimi brawami został nagrodzony Adaś – pierwszoklasista, który szczerze powiedział, swojemu dziadkowi, że zazdrości mu bardzo możliwości wysypiania się na emeryturze. Trzecioklasiści wyśpiewali najlepsze życzenia, a najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły razem z babciami. Uroczystość zakończyło głośne „100 lat!” oraz życzenia od p. W. Frączek – przewodniczącej Rady Rodziców.

Zaproszeni goście dumą patrzyli na swoje pociechy, które włożyły wiele wysiłku, aby jak najlepiej wyrazić miłość i szacunek. W oczach niektórych gości pojawiły się nawet łzy wzruszenia. Podobne emocje towarzyszyły również paniom przygotowującym to spotkanie – D. Kowalczyk, E. Bujak, E. Kozieł, K. Grzesik. Jak co roku po części artystycznej dziadków i babcie zaproszono na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

KG