Bonfire Night

Utworzono dnia 11.12.2017

8 listopada Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej zorganizowała kolejną imprezę kulturalną związaną z brytyjskim świętem ludowym zwanym  „Bonfire Night” czyli „Spisek prochowy”. Każdego roku 5 listopada Anglicy obchodzą rocznice udaremnienia spisku prochowego z 1605 roku, będącego zamachem na życie króla Anglii i Szkocji Jakuba I Stuarta.

Tradycją tego dnia jest palenie ognisk wraz z pokazami sztucznych ogni oraz festyny. Obchody tego święta również wpisały się już na stałe w tradycję Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej. Każdego roku uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcą oraz zaproszonymi gośćmi rozpalają duże ognisko, przy którym wspólnie biesiadują. Tegoroczne ognisko było połączone z przedstawieniem w języku angielski  ukazującym genezę tego święta. Uczniowie klasy siódmej pod okiem wychowawcy pani Iwony Toporek odegrali scenki spisku prochowego, wykonując na koniec tanieć artystyczny.   Nie obyło się również bez wspólnych zabaw, quizów na temat świąt Wielkiej Brytanii, śpiewów przy gitarze, tańców  oraz słodkiego tradycyjnego poczęstunku czyli jabłek w polewie toffee. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Uczniowie nie tylko poznają na żywo kulturę brytyjską oraz doskonalą umiejętności językowe, ale przede wszystkim poprzez wspólna zabawę integrują się jako zespół klasowy włączając do tego  rodziców i nauczycieli.

8 listopada Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej zorganizowała kolejną imprezę kulturalną związaną z brytyjskim świętem ludowym zwanym  „Bonfire Night” czyli „Spisek prochowy”. Każdego roku 5 listopada Anglicy obchodzą rocznicę udaremnienia spisku prochowego z 1605 roku, będącego zamachem na życie króla Anglii i Szkocji Jakuba I Stuarta.