Utworzono dnia 19.02.2020

Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

,,Karnawał” Zbigniew Dmitroca

Tradycją każdej szkoły jest bal choinkowy, nazywany balem karnawałowym, który kończy pierwszy semestr nauki.
W naszej szkole też postanowiliśmy głośno i kolorowo zakończyć ten semestr, dla niektórych trudny i meczący a dla innych miły i przyjemny.
W ostania środę tuż przed feriami dla klas 4-8 odbył się ,,Bal choinkowy”.
Przy dźwiękach młodzieżowych przebojów w pląsy uderzył każdy przybyły. Tradycją jednak naszej szkoły są różnego rodzaju konkursy i konkurencje sprawnościowe, które cieszą się ogromnym zainteresowanie braci uczniowskiej.
I tym razem samorząd uczniowski nie zawiódł. Pierwszą konkurencja pt ,,Need For Speed” najpierw wywołała lawinę śmiechu i  niedowierzania a potem ogromne zainteresowanie. Konkurencja polegała na pokonaniu toru przeszkód przy użyciu jeździka dla niemowląt. W mini aucie, w rękawicach bokserskich i z maską na twarzy musieli pokonać jak najkrótszym czasie tor przeszkód.
Po tak szalonej pierwszej konkurencji uczniowie nie mogli doczekać się następnej. Do kolejnej konkurencji ,,Ucieczka Jemesa Bonda” potrzebny był mały rowerek, kapelusze i pistolet. Tutaj każdy uczestnik musiał wykazać się sprawnością i refleksem. Radości, śmiechu było co nie miara. Najtwardsi uczniowie nie dali się długo przekonywać do wzięcia udziału w tej zabawie.
Ostatnia konkurencja ,,Lot Babu Jagi” przyciągnął nie tylko męska cześć szkoły ale i żeńską. Tutaj leżąc na deskorolce i z chustką na głowie trzeba było tak się rozpędzić aby pokonać jak najdłuższą drogę bez pomocy rąk.
We wszystkich konkurencjach najszybsi zostali nagrodzeni łakociami.
Na zakończenie odbył sie jak co roku konkurs na maskę karnawałową. Uczniowie wykazali się finezja pomysłów i ogromną fantazją. Za włożony trud i czas, każdy uczestnik został nagrodzony.
Dziękujemy samorządowi uczniowskiemu za zorganizowanie tak pięknego balu choinkowego.

Iwona Picheta