Strona główna

Aktualności, strona 4 z 55

Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej roku szkolnego 2024/2025

Utworzono: 15.03.2024

"Tak! Pomagam!"

Utworzono: 10.03.2024

"Tak! Pomagam!" to hasło przedświątecznej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w tę akcję. Wśród nas jest wielu potrzebujących, którym możemy pomóc wrzucając do oznakowanego koszyka zakupiony produkt. Oczywiście najlepsze są produkty długoterminowe takie jak: makaron, mąka, olej, konserwy. Zapraszamy wszystkich do sklepu "Lewiatan" w Rudzie Strawczyńskiej 8-9 marca.

#takpomagam #caritas

 

Uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Kobiet

Utworzono: 08.03.2024
Uczniowie klas 1-3 świętując Dzień Kobiet wybrali się do kina w Kielcach na film pt. "Akademia Pana Kleksa". Dzieci czekało wiele wrażeń podczas seansu, gdyż bajka okazała się bardzo mądrą lekcją o empatii, walce z uprzedzeniami oraz lękami. Młodzi widzowie mogli przekonać się  o potędze wyobraźni oraz o tym, że nie rodzimy się źli, a nimi się stajemy.
Po projekcji filmu dzieci zwiedziły rezerwat przyrody Kadzielnia w Kielcach. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to teren największego skupiska jaskiń na Kielecczyźnie oraz miejsce, na którym stoi pomnik przypominający Westerplatte. 

 

Spotkania z ciekawymi ludźmi - Dionizy Krawczyński

Utworzono: 08.03.2024

Żołnierze wyklęci - Video

Utworzono: 08.03.2024

"W zdrowym ciele - zdrowy duch"

Utworzono: 06.03.2024

Przedszkolaki chętnie uczestniczą w grach, zabawach i zajęciach ruchowych - w ten sposób: poprawiają wydolność organizmu; rozwijają motorykę dużą,  motorykę małą,  koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową; kształtują kompetencje społeczne, odporność na niepowodzenie ( nie zawsze mogą wygrać)

GMINNE TURNIEJE PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

Utworzono: 06.03.2024

W dniu 06.02.2024r. we wtorek odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Klas I-III. Nasi uczniowie w składzie: Paweł Smolarczyk, Alan Czarnecki, Stanisław Snoch, Kornel Sztuka, Dorian Dankowski, Alan Pióro, Igor Piotrowski i Ksawery Gołuchowski – wywalczyli II miejsce.

W dniu 07.02.2024r. w środę odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Klas IV-VI. Nasi uczniowie w składzie: Stanisław Picheta, Filip Wilk, Adrian Kuleta, Albert Wolder, Jakub Wychowaniec, Kamil Zimny, Filip Kobiec i Oskar Wolder –  zajęli III miejsce.
W dniu 08.02.2024r. w czwartek odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Klas VII-VIII. Nasi uczniowie w składzie: Julian Pańczyk, Bartosz Smolarczyk, Antoni Knap, Krystian Snoch, Miłosz Wilczyński, Filip Wilczyński, Mikołaj Świercz i Stanisław Picheta – po zaciętej walce ostatecznie zajęli III miejsce. W tym turnieju NAJLEPSZYM BRAMKARZEM został MIŁOSZ WILCZYŃSKI z klasy VII.
Każdego dnia uczniowie zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami i medalami. Otrzymali wejściówki na basen i słodkie upominki.

 

Innowacja pedagogiczna „Gramy Zmysłami”

Utworzono: 05.03.2024
W ostatnim dniu przed feriami uczniowie klasy pierwszej zrealizowali kolejne zadanie z zakresu innowacji pedagogicznej „Gramy zmysłami” pod nazwą „Akademia smaku”. Dzieci obejrzały film edukacyjny o zmysłach i poznały podstawowe rodzaje smaków. Następnie próbowały owoców, warzyw i przekąsek, zapoznawały się z ich zapachem, opisywały ich wygląd. Poza tym rozróżniały zapachy przypraw. Dało się zauważyć, że zajęcia te były bardzo ciekawe dla dzieci, ponieważ wszyscy bardzo się zaangażowali i chętnie brali udział we wszystkich aktywnościach. Pod koniec zajęć uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że cebula pachnie ładniej, niż kawa, co dla prowadzących pań było niemałym zaskoczeniem

 

Lekcja otwarta - Żołnierze wyklęci – trudna lekcja historii

Utworzono: 01.03.2024

,, Ponieważ żyli prawem wilka , historia o nich głucho milczy ..."

Żołnierze wyklęci, niezłomni? Kim byli? Przecież żołnierz to osoba walcząca o wolność, bohater, patriota, osoba godna naśladowania, a tu żołnierz wyklęty, czyli jaki?

Na te trudne pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie naszej szkoły w  związku z obchodzonym 01 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych. W trakcie spotkania uczestnicy uzupełnili wiedzę nt znaczenia sformułowania „żołnierze wyklęci” i „żołnierze niezłomni”; poznali obszary Polski, na których żołnierze wyklęci byli najbardziej aktywni oraz przypomnieli biogramy i wizerunki najsłynniejszych działaczy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunisty- cznego. 

 

Urodziny :)

Utworzono: 27.02.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

8 urodzin 

dla

Stanisława Kubały

ucznia 

klasy pierwszej :)

100 latek

Stanisław