Strona główna

Aktualności, strona 2 z 55

Urodziny :)

Utworzono: 18.04.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji     8 urodzin 

dla

Wiktora Met 

ucznia klasy drugiej :)   100 latek

Wiktorku

Dni otwarte

Utworzono: 16.04.2024

Oddział Przedszkolny - warsztaty

Utworzono: 09.04.2024
20 marca w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty świąteczne.  Dzieci z rodzicami tworzyły wielkanocne palmy. Wszyscy - dorośli i dzieci - świetnie się bawili podczas pracy. Wymiana pomysłów i materiałów potrzebnych do wykonania palem, sprzyjała zacieśnianiu więzi społecznych i budowaniu relacji. Dzieci miały okazję zaprezentować rodzicom: piosenkę "Maszeruje Wiosna", wiersz "Wiosna - Królewna " i wiersz " 112 - każdy z nas go zna". Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie, dzięki czemu powstały piękne palmy

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Moja wielkanocna pisanka"

Utworzono: 09.04.2024
Wielkanoc należy do szczególnych świąt w roku, gdyż nasza tradycja skupia się wokół jajka, które jest symbolem życia i odradzania się przyrody. Dlatego jajko ma tak duże znaczenie nie tylko w tradycji, ale także w religii chrześcijańskiej. Aby zwrócić uwagę dzieci na symbolikę wiosennych świąt w klasach młodszych został ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Moja wielkanocna pisanka". Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w zabawie, której efektem miała być praca przestrzenna w kształcie jajka, ozdobiona w dowolny sposób.

 

Powitanie wiosny

Utworzono: 09.04.2024
Jak co roku w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas młodszych wyruszyli na spacer po najbliższej okolicy. Dzieci z radością powitały Panią Wiosnę machając kolorowymi chorągiewkami, które specjalnie przygotowały na tę okazję. Na trasie wycieczki uczniowie tropili oznaki zmieniającej się przyrody, nasłuchiwali śpiewu ptaków i dzielili się między sobą spostrzeżeniami. A w związku z tym, że pogoda dopisała, spacer przyniósł wiele korzyści i zakończył się wiosenną aktywnością dzieci na boisku oraz placu zabaw.

 

Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji

Utworzono: 09.04.2024
W miesiącu lutym nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego  „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Działania projektowe podejmowane są w klasie „0” podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Celem projektu jest kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozróżniania emocji, a także radzenia sobie z emocjami i rozwijanie umiejętności okazywania odczuwanych emocji w sposób akceptowany społecznie. Projekt ten przede wszystkim kształtuje u uczestników postawy ukierunkowane na prawdę, dobro i piękno, a także wzmacniania zdrowie psychiczne dzieci.

 

Urodziny :)

Utworzono: 07.04.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

7 urodzin 

dla

Leny Prokop 

uczennicy

oddziału przedszkolnego :)

100 latek

Lenka

Urodziny :)

Utworzono: 07.04.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

6 urodzin 

dla

Szymona CIołak

ucznia

oddziału przedszkolnego :)

100 latek

Szymuś

Urodziny :)

Utworzono: 07.04.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

8 urodzin 

dla

Igora Piotrowskiego

ucznia

klasy pierwszej :)

100 latek

Igorku

Innowacja pedagogiczna – „Gramy zmysłami”

Utworzono: 03.04.2024
Dzieci z klasy I oraz z oddziału przedszkolnego wykonały kolejne zadanie innowacyjne pod nazwą „Brudne zadanie”. Pierwszaki malowały farbami metodą kropkowania, czyli opuszkami palców, tworząc wiosenne inspiracje. Natomiast przedszkolaki malowały farbami swoje dłonie i odbijały kolorowe łapki na papierze, wykonując z nich grupowe drzewko przyjaźni. Działania te dostarczyły wszystkim dzieciom wielu doznań wzrokowych, dotykowych i rozwijały ich kreatywność, a przede wszystkim były źródłem dobrej zabawy.