Aktualności, strona 1 z 53

PIERWSZA POMOC- MOJA SUPERMOC WYSTĘP

Utworzono: 20.03.2024
W naszej szkole dzieci wiedzą jak to zrobić, dzięki zajęciom z ratownictwa. Po roku działalności Ekipa Młodych Ratowników dała wspaniały pokaz swoich umiejętności, który obserwowali rodzice, koledzy, koleżanki ze szkoły, a także prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Strawczynie, Karol Picheta, oraz druhowie z OSP w Hucisku. Demonstracja obejmowała pomoc ofiarom wypadków, zadławień, złamań czy zatrzymania akcji serca, udowadniając, że każdy, nawet dziecko, może uratować życie, jeśli tylko zna podstawowe zasady pierwszej pomocy. Były również przedstawione scenki, które miały zobrazować sytuacje, jakie mogą przydarzyć się każdemu z nas, a także wspaniale wykonana piosenka w wykonaniu uczennicy kl IV.

Oddział Przedszkolny - warsztaty

Utworzono: 09.04.2024
20 marca w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty świąteczne.  Dzieci z rodzicami tworzyły wielkanocne palmy. Wszyscy - dorośli i dzieci - świetnie się bawili podczas pracy. Wymiana pomysłów i materiałów potrzebnych do wykonania palem, sprzyjała zacieśnianiu więzi społecznych i budowaniu relacji. Dzieci miały okazję zaprezentować rodzicom: piosenkę "Maszeruje Wiosna", wiersz "Wiosna - Królewna " i wiersz " 112 - każdy z nas go zna". Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie, dzięki czemu powstały piękne palmy

Rozstrzygnięcie konkursu "Moja wielkanocna pisanka"

Utworzono: 09.04.2024
Wielkanoc należy do szczególnych świąt w roku, gdyż nasza tradycja skupia się wokół jajka, które jest symbolem życia i odradzania się przyrody. Dlatego jajko ma tak duże znaczenie nie tylko w tradycji, ale także w religii chrześcijańskiej. Aby zwrócić uwagę dzieci na symbolikę wiosennych świąt w klasach młodszych został ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Moja wielkanocna pisanka". Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w zabawie, której efektem miała być praca przestrzenna w kształcie jajka, ozdobiona w dowolny sposób.

Powitanie wiosny

Utworzono: 09.04.2024
Jak co roku w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas młodszych wyruszyli na spacer po najbliższej okolicy. Dzieci z radością powitały Panią Wiosnę machając kolorowymi chorągiewkami, które specjalnie przygotowały na tę okazję. Na trasie wycieczki uczniowie tropili oznaki zmieniającej się przyrody, nasłuchiwali śpiewu ptaków i dzielili się między sobą spostrzeżeniami. A w związku z tym, że pogoda dopisała, spacer przyniósł wiele korzyści i zakończył się wiosenną aktywnością dzieci na boisku oraz placu zabaw.

Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji

Utworzono: 09.04.2024
W miesiącu lutym nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego  „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Działania projektowe podejmowane są w klasie „0” podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Celem projektu jest kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozróżniania emocji, a także radzenia sobie z emocjami i rozwijanie umiejętności okazywania odczuwanych emocji w sposób akceptowany społecznie. Projekt ten przede wszystkim kształtuje u uczestników postawy ukierunkowane na prawdę, dobro i piękno, a także wzmacniania zdrowie psychiczne dzieci.

7 urodzin

Leny Prokop

uczennicy

oddziału przedszkolnego :)

Lenka

6 urodzin

Szymona CIołak

ucznia

oddziału przedszkolnego :)

Szymuś

8 urodzin

Igora Piotrowskiego

ucznia

klasy pierwszej :)

Igorku

Innowacja pedagogiczna – „Gramy zmysłami”

Utworzono: 03.04.2024
Dzieci z klasy I oraz z oddziału przedszkolnego wykonały kolejne zadanie innowacyjne pod nazwą „Brudne zadanie”. Pierwszaki malowały farbami metodą kropkowania, czyli opuszkami palców, tworząc wiosenne inspiracje. Natomiast przedszkolaki malowały farbami swoje dłonie i odbijały kolorowe łapki na papierze, wykonując z nich grupowe drzewko przyjaźni. Działania te dostarczyły wszystkim dzieciom wielu doznań wzrokowych, dotykowych i rozwijały ich kreatywność, a przede wszystkim były źródłem dobrej zabawy.

Utworzono: 03.04.2024

21 marca - przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego, było wyjątkowo radośnie i sportowo.  Klasy 4-8  wzięły udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez panią Iwonę Pichete. Uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: strzał  do bramki piłką nożną, rzut krążkiem  hokejowym. Następnie wszyscy udali sie na degustację herbatek ziołowych, które  dzieci sporządzały na warsztatach w Umianiowicach. Kolejnym punktem "Dnia Wagarowicza" było oglądanie  filmu "Szatan z siódmej klasy",który stanowił inaugurację TKJP. Ostatnim punktem było wspólne ognisko na świeżym powietrzu. SU wraz z organizatorami Pierwszego Dnia Wiosny

Życzenia Świąteczne

Utworzono: 29.03.2024