Realizacja zadań projektowych w październiku i listopadzie.
My Sustainable World/ Benim Sürdürülebilir Dünyam.

1. Europejski Tydzień Kodowania

W październiku, a dokładnie od 5.10.2019 do 20.10.2019, trwał Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2019. Uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej wzięli udział w akcji CodeWeek 2019
przy  realizacji projektu My Sustainable World odbywającego się poprzez platformę  eTwinning.
W ramach tej akcji zostały przeprowadzone zajęcia promujące bezpieczne korzystanie z Internetu. Na lekcjach informatyki uczniowie kodowali i programowali w wybranej aplikacji Scratch. Uczniowie uczyli się też przez zabawę wykorzystując gry i zabawy online podczas godziny kodowania.
Tego typu zajęcia bardzo dobrze wpływają na rozwijanie logicznego myślenia, pobudzają zdolności matematyczne, wyobraźnię i kreatywność ucznia.