Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej

Osiągnięcia

Osiągnięcia  2018/2019

- Szkolny konkurs historyczny „Jeden z dziesięciu”    dla uczniów klas VII - VIII na festyn szkolny (zwycięstwo Kingi Frączek kl. VIII),

- Konkurs SP w Jaworzni „Anioł Dobrej Nowiny”-  Aleksandra Sitek kl II – II m., Wiktoria Picheta kl III i Anna Suder kl II – wyróżnienie.

- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Aby podobać się Bogu i ludziom – Święty Mikołaj i Święty Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży ”- udział: kl II: Julia Frączek, Ola Sitek, Maja Wolder

- Szkolny Konkurs Religijny na najładniejszy różaniec z darów natury – udział kl I Stanisław Picheta i Filip Wilk, kl II Julia Frączek, Ola Sitek

- II Konkurs Poetycki „O złoty laur św. Jana Pawła II” w SP Porzecze – udział Antonia Gos kl IV i Łucja Wilczyńska kl VII

- Konkurs diecezjalny na najpiękniejszą świętokrzyską szopkę bożonarodzeniową – wyróżnienie Antonia Gos, Maria Rogula, Konrad Kowalczyk

- IV Międzyszkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości św. Jana Pawła II – II miejsce – Stella Jankowska, Eliza Gorzelak, Weronika Czeszek

- konkurs międzyprzedszkolny pt. „ Biało-czerwono, czyli o tym, jak Polskę uwolniono”-
 A. Wolder zdobył II miejsce, natomiast N. Pełka wyróżnienie.

- konkurs szkolnym biblioteczny na najładniejszy lekturnik – 3 nagrody i 2 wyróżnienia.

-  konkurs plastyczny szkolny z okazji Dnia Pluszowego Misia – 1 nagroda i 2 wyróżnienia.

Osiągnięcia  2017/2018

-  V Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych      województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2017/2018 - Kinga Frączek – Finalistka

  • Szkolny konkurs plastyczny „Miś Przyjaciel” – III miejsce Antoni Knap
  • Szkolny biblioteczny konkurs plastyczny „ Maria Konopnicka i jej twórczość” –
    I miejsce Antoni Knap
  • Gminny Konkurs Czytelniczy w Niedźwiedziu – III miejsce Kornelia Mróz
  • Gminny Konkurs Ekologiczny w Korczynie – III miejsce Julian Pańczyk
  • Gminny Konkurs Ekologiczny w Korczynie – III miejsce (udział Macieja Gawęckiego),
  • 2) Gminny Konkurs Matematyczny w Strawczynie – II miejsce (udział Macieja Gawęckiego),
  • 3) Gminny Konkurs Ortograficzny w Promniku – II miejsce (udział Antonii Gos),
  • 4) XII Gminny Turniej Szaradzisty „Omnibus 2018” –  II miejsce (udział Macieja Gawęckiego i Antonii Gos),  
  • 5) Szkolny konkurs biblioteczny „Maria Konopnicka i jej twórczość” – II miejsce Antonii Gos w kategorii klas I – III.
  • Gminny Konkurs Ekologiczny w Korczynie – III miejsce Julia Frączek
  • Szkolny konkurs plastyczny „Moja Rodzinka” – I miejsce Maja Wolder

 

Osiągnięcia  2016/2017

 

-  OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”- udział Jakuba Filipiaka z klasy IV

   (31.03.2017r.)

-  Gminny Konkurs Czytelniczy w Niedźwiedziu – udział Antonii Gos  z klasy II

  (31.03.2017r.)

-  Gminny Konkurs Ekologiczny w Korczynie – II miejsce, udział Macieja

   Gawęckiego  z klasy II (28.04.2017r.)

- IV wojewódzkim konkursu humanistyczny – finalistką została uczennica kl. VI Kinga Frączek

- I miejsce w kategorii dziecięcej w konkursie na „Najwyższą palmę wielkanocną” - SP  w Rudzie Strawczyńskiej

- II i III miejsce w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi – środki chemiczne” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach – etap gminny

- wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym na pisankę wielkanocną

- III miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej chłopców, tytuł najlepszego bramkarza turnieju

- Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości św. Jana Pawła II w Korczynie 28.10.2016 r ( Eliza Gorzelak - kl VI, Kacper Gos - kl V, Łukasz Knap - kl IV) - I miejsc

 

Osiągnięcia  2015/2016

- Gminny Konkurs Ekologiczny - II miejsce (A. Gos, M. Szymoniak, J. Filipiak)

- Gminny Konkurs Ortograficzny - IV miejsce (J. Filipiak)

- Gminny Konkurs Matematyczny - II miejsce (J. Filipiak)

-   Gminny Konkurs Piosenki w Oblęgorku – I miejsce Antonia Gos – kl. I

- Szkolnym Biblioteczny Konkursu Plastyczny dla klas I – VI pod hasłem „Twórczość Jana Brzechwy”.  W kategorii klas I – III,  Maciej Gawęcki z klasy I  zdobył  I miejsce

 

LP

NAZWA KONKURSU

OPIEKUN

TERMIN

MIEJSCE W KONKURSIE, LAUREACI

ORGANIZATOR

ETAP

  1.

VI Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej dla klas I-III SP


Iwona Toporek

Październik
2014

 

III miejsce:
Łucja Wilczyńska   III

 

SP w Niedźwiedziu/ Samorządowe Centrum Kultury i Sportu

 

gminny


2.


III Gminy Konkurs Poezji i Prozy Angielskiej     „Szekspiriada”


Iwona Toporek


12/12/2014

 

III miejsce:
Kinga Frączek  IV

SP w Rudzie Strawczyńskiej/ Samorządowe Centrum Kultury i Sportu

 


gminny


3.


VII

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek


Elżbieta Kozieł


29/01/2015


II miejsce:
 
Kacper Gos   III
 

III miejsce: Magdalena Piotrowska    V


SP w Chełmcach

 


gminny

4.

Konkurs Plastyczny

 „Baśniowy Bohater”

Katarzyna Grzesik

Luty 2015

I miejsce:
Jakub Filipiak II

Biblioteka w Strawczynie

gminny

5.

XV Gminny Konkurs Ortografii

Elżbieta Kozieł

11/III/2015r.

II miejsce:
 
Kacper Gos III

Łopuszno

gminny

6.

XV Gminny Konkurs Ekologiczny
dla klas I-III

Katarzyna Grzesik

Maj 2015

III miejsce
drużyna SP w Rudzie Strawczyńskiej
Oliwia Wychowaniec I

Jakub Filipiak II
Łucja Wilczyńska III

SP w Korczynie

 


7.


Gminny Konkurs Recytatorski

Ewa Bujak/Elżbieta Kozieł

22/05/2015

III miejsce:
Łucja Wilczyńska
Wyróżnienie:
Maja Szymoniak
Oliwia Wychowaniec

ZPO w Oblęgorku

gminny


8.


Gminny Konkurs Języka Angielskiego


Iwona Toporek


09/06/2015


II miejsce:
Jolanta Kurczyńska  VI


SP w Chełmcach


gminny

9.

Gminny Konkurs Matematyczny „Superliczuś”

dla klas I-III

Elżbieta Kozieł

Czerwiec  2015

          II miejsce:

Łucja Wilczyńska III

ZPO w Strawczynie

gminny

10.

Gminny Konkurs Szaradzisty „Omnibus”

Elżbieta Kozieł

11/06/2015

I miejsce:
drużyna SP w Rudzie Strawczyńskiej: Łucja Wilczyńska, Kacper Gos III

SP w Rudzie Strawczyńskiej

gminny

Największe sukcesy sportowe naszych wychowanków od 2013r.

 

Nr

Nazwisko i imię zawodnika/nazwa drużyny

data zawodów

Miejsce zawodów

Nazwa zawodów sportowych

Uzyskane miejsce, medal

Uwagi

1.

Gabriela Picheta –

 kl. IV – 600m

07.11.2013r.

SCKiS Strawczynek

V Bieg Niepodległości – Strawczyńska Mila 

 

II miejsce 

 

2.

SP Ruda Strawczyńska

22.01.2013r.

Strawczyn

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Dziewcząt klas VI i młodsi

I miejsce

 

3.

SP Ruda Strawczyńska

22.01.2013r.

Strawczyn

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Dziewcząt klas IV i młodsi

II miejsce

 

4.

Wiktor Wrona kl. IV

Konrad Ciołak kl. VI

 

Dawid Kuleta kL. VI

 

sztafeta mieszana klasy III – IV

sztafeta mieszana klasy V – VI

 

 

21.04.2014r.

Basen „OLIMPIC” w Strawczynku

Zawody Pływackie „To nie czary, trochę wiary”

III miejsce
II miejsce
III miejsce

 

II miejsce
 

III miejsce
 

 

 

5.

Konrad Ciołak skok w dal
Konrad Ciołak bieg na 60 m.

 

12.05.2014r.

Strawczynek

III Strawczyński Mityng Lekkoatletyczny

I miejsce

III miejsce

 

6.

Konrad Ciołak  kl.VI – skok w dal

Konrad Ciołak kl. VI – bieg na 300m

Gabriela Picheta kl.IV – bieg 600m.

Kinga Smolarczyk kl.IV – bieg 300m

22.05.2014r.

Kielce

Czwartek lekkoatletyczny

II miejsce

II miejsce
I miejsce

III miejsce

 

7.

Badminton:

Sandra Goraj, Dawid Kuleta

Zuzanna Gawęcka, Adrian Wolder

LA:

Konrad Ciołak – skok w dal

 

W ogólnej klasyfikacji całych zawodów SP

 

24.06.2014r.

Strawczyn

Wojewódzkie Zawody Sportowe Dla Dzieci i Młodzieży pn. „Lato z LZS”

II miejsce
III miejsce

 

II miejsce

Ruda Strawczyńska zajęła II miejsce

 

8.

SP Ruda Strawczyńska

14.12.2015r.

Boisko „Orlik” w Strawczynie

gminne eliminacje V Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska dziewcząt w kategorii wiekowej 10-11 lat

II miejsce

 

 

10.

SP Ruda Strawczyńska

15.12.2015r.

Boisko „Orlik” w Strawczynie

gminne eliminacje V Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska chłopców w kategorii wiekowej 10-11 lat.

III miejsce

 

11.

SP Ruda Strawczyńska

2015r.

Boisko „Orlik” w Kielcach

eliminacje XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka” chłopców w kategorii wiekowej U-10

III miejsce

 

12.

SP Ruda Strawczyńska

7.12.2015r.

Korczyn

eliminacje zawodów lekkoatletycznych dla klas I – III „KIDS ATLETIC”

kl. III – I miejsce; kl. II - III miejsce; kl. I – V miejsce

 

13.

SP Ruda Strawczyńska

7.12.2015r.

Strawczyn

gminne zawody lekkoatletyczne dla klas I – III „KIDS ATLETIC”

kl. III – I miejsce

 

14.

SP Ruda Strawczyńska

14.12.2015r.

Strawczyn

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Dziewcząt klas IV - VI

III miejsce

 

 

 

15.

Wiktor Wrona kl. V

 

sztafeta mieszana I-III

sztafeta mieszana IV-

12.02.2015r.

Strawczynek

„Walentynkowe zawody pływackie”

 

II miejsce
 

II miejsce
II miejsce

 

16.

Kuba Lis kl. IV

11.2015r.

Strawczynek

VII Bieg Niepodległości – Strawczyńska Mila 

III miejsce

 

17.

Wiktor Wrona kl. VI

sztafeta mieszanej kl. IV – VI

7-8.12.2015r.

Strawczynek

„Mikołajkowe zawody pływackie”

III miejsce

III miejsce

 

18.

Wiktor Wrona 50m.,

sztafeta mieszana kl. IV - VI

21.03.2016r.

Strawczynek

„Zawody pływackie”

I miejsce
III miejsce 

 

19.

Antonia Gos kl II

Aleksandra Piec kl. III

Kamil Mróz kl. III

 

 

27.10.2016 r.

Strawczynek

„Wpłyń na swoje zdrowie z pływalnią OLIMPIC”

 

II miejsce
III miejsce
III miejsce

 

20.

Daria Komisarczyk kl. V

10.11.2016 r.

Strawczynek

IX Bieg Niepodległości – Strawczyńska Mila

II miejsce

 

21.

Jakub Filipiak kl. V

 

25.10.2017r.

Strawczynek

IV Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych
w Pływaniu

III miejsce

 

22.

Sztafeta szkolna
SP Ruda Strawczyńska

12.12.2017 r.

Strawczynek

V Mikołajkowe Zawody Pływackie

II miejsce

 

23.

SP Ruda Strawczyńska

19.12.2017r.

Strawczyn

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Dziewcząt klas IV - VII

III miejsce

 

 

24.

Wolder Maja kl. II

08.11.2018r.

Strawczynek

X Bieg Niepodległości – Strawczyńska Mila

II miejsce

 

25.

SP Ruda Strawczyńska

 20.02. 2019r.

Strawczyn

Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Dziewcząt klas IV - VII

III miejsce

 

 

 

 

 

I miejsce w konkursie plastycznym "Zabytki Gminy Strawczyn" w kategorii dzieci i młodzież  zajęła uczennica naszej szkoły – Julita Czupryńska z klasy V.

W piątek 25 listopada 2016 r., podczas zabawy andrzejkowej, w świetlicy w Promniku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Zabytki Gminy Strawczyn”. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród było Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, a jego celem było zainteresowanie społeczności historią własnej miejscowości i okolicy. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież oraz dorośli.

 

 

SUKCES UCZENNICY KLASY VI

Kinga Frączek, uczennica klasy VI została laureatką pierwszego etapu konkursu z jezyka angielskiego organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Opiekunem uczennicy jest p. Iwona Toporek.

Serdecznie gratulujemy!

Best of Luck, Kinga, at the next level of the competition! We are proud of you!

 

 

SUKCESY NASZYCH PŁYWAKÓW

    27 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzeciej edycji zawodów „Wpłyń na swoje zdrowie z pływalnią OLIMPIC”, które zorganizowało Centrum Sportowo-Rekreacyjne OLIMPIC w Strawczynku.
    W kategorii klas 0 – III dziewcząt na dystansie 25 m stylem dowolnym II miejsce z czasem 38:96 sek. zajęła Antonia Gos z kl. II, a III miejsce Aleksandra Piec z kl. III, która przepłynęła dystans w czasie 41:34 sek. Wśród chłopców w kategorii klas 0 – III na dystansie 25 m stylem dowolnym III miejsce zajął Kamil Mróz z kl. III – 30:49 sek.

 

S T A R T Y – UDZIAŁ I SUKCESY – W ZAWODACH SPORTOWYCH

Organizacja szkolnego III Biegu Przełajowego „UCZNIOWIE W HOŁDZIE PAPIEŻOWI” dla klas I – VI.

VII Bieg Niepodległości – Strawczyńska Mila organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.
III miejsce Kuba Lis kl. IV

Basen „OLIMPIC” w Strawczynku – „Mikołajkowe zawody pływackie”.
III miejsce Wiktora Wrony kl. VI
III miejsce sztafety mieszanej kl. IV – VI

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Chłopców klas IV - VI organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie – udział

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Dziewcząt klas IV - VI organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie – udział

Basen „OLIMPIC” w Strawczynku –  „Zawody pływackie”
I miejsce Wiktor Wrona 50m.,
III miejsce  sztafeta mieszana kl. IV - VI

Wojewódzkie sztafety 4x100 dziewczęta – udział   
Realizacja projektu „Umiem pływać” kl.. I – III

                                                  

Wyniki sprawdzianu kl. VI – 2016r.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy VI uzyskali bardzo wysokie wyniki ze sprawdzianu z dn. 05.04.2016r.

  

     cz. I-  j. polski, matematyka                             cz. II – j. angielski

 

kraj                                                             63%                                                                    71%

powiat                                                      60,5%                                                              66,8%

gmina                                                       64,5%                                                              73,4%

szkoła                                                       62,3%                                                             81,3%

REWELACYJNE WYNIKI SZÓSTOKLASISTÓW na sprawdzianie z języka angielskiego

Miło nam poinformować, że to już drugi bardzo dobry wynik uzyskany przez uczniów naszej szkoły z języka angielskiego. 81,3 % to wynik, który  znacznie przewyższa wyniki uzyskane przez większość szkół w województwie. Poniższa tabela przedstawia porównanie wyników uczniów z SP w Rudzie Strawczyńskiej ze średnimi powiatowymi wojewódzkimi i krajowymi.

 

     Część 2

    J. angielski

SP w Rudzie Strawczyńskiej

 
             81,3 %     (32. 53 pkt.)

 

Powiat kielecki

            66,8 %

woj. świętokrzyskie

             69%

kraj

            71 %

gmina Strawczyn

            73,4%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY 2016

14 czerwca 2016 roku w uczeń klasy III - Jakub Filipiak reprezentował naszą szkołę na konkursie matematycznym "SUPERLICZUŚ" w Strawczynie. Wykazał się wysoką sprawnością rachunkową, umiejętnością rozwiązywania zadań z treścią i łamigłówek geometrycznych. Zdobył II miejsce!! Cieszymy się razem z Kubą i panią K. Grzesik - nauczycielem przygotowującym ucznia do konkursów. Życzymy jeszcze wielu sukcesów!

 

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2016

3 maja 2016 r. w ZPO w Promniku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, który skierowany był do uczniów klas III SP z terenu naszej gminy. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzenie umiejętności ortograficznych. Naszą szkołę reprezentował Kuba Filipiak, który zdobył IV miejsce. Brawo Kuba!

 

XVI GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

22  kwietnia 2016 r. w szkole w Korczynie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla uczniów klas I-III. W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły ze szkół  naszej gminy: Promnika, Chełmiec, Strawczyna, Niedźwiedzia, Rudy Strawczyńskiej i Korczyna.

Naszą szkołę reprezentowali:

Antonia Gos - uczennica kl. I

Maja Szymoniak - uczennica kl. II

Jakub Filipiak - uczeń kl. III

Wspólnie wywalczyli II miejsce! Gratulujemy!

 

I miejsce dla Mai Szymoniak

18 marca 2016 roku Maja Szymoniak uczennica klasy II zdobyła I miejsce w XVII Gminnym Konkursie Czytelniczym "Magda, Paweł i Ty". Wykazała się dosjkonał znajomości książki i... pokonała uczniów z innych szkół! Gratulujemy!

 

W dniach od 2.12.2014r. do 7.05.2015r. w Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej realizowano zadania konkursu „SZKOŁA SPORTOWYCH TALENTÓW” na podstawie, których szkoła uzyskała certyfikat, a było to:
- Zorganizowanie ogólnoszkolnego Konkursu wiedzy o sporcie.  
- Nakręcenie krótkiego filmiku (ok. 5 min.) na temat zachowań fair play w sporcie.
- Zorganizowanie ogólnoszkolnego Dnia sportu w szkole.
- Zorganizowanie spotkania nt. „Roli sportu i zdrowego trybu życia”, z uznanym lokalnym sportowcem /przedstawicielem zdrowego trybu życia.
- Przeprowadzenie pogadanki pt. „Jak dbać o swoją kondycje fizyczną i jak zdrowo się odżywiać”.
- Zorganizowanie ogólnoszkolnego Biegu na orientację.
- Zorganizowanie ogólnoszkolnego Dnia talentów sportowych.
- Przygotowanie plakatu oraz hasła promującego uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w szkole.
- Zorganizowanie wystawy szkolnej rodzinnych zdjęć uczniów pn.: „Moje najpiękniejsze wakacje”.
- Koordynatorem konkursu była Emilia Zielińska

 

S T A R T Y – UDZIAŁ I SUKCESY – W ZAWODACH SPORTOWYCH

Boisko „Orlik” w Stawczynie –  gminne eliminacje V Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska dziewcząt w kategorii wiekowej 10-11 lat.

II miejsce

Boisko „Orlik” w Stawczynie – gminne eliminacje V Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska chłopców w kategorii wiekowej 10-11 lat.

III miejsce

Organizacja szkolnego II Biegu Przełajowego „UCZNIOWIE W HOŁDZIE PAPIEŻOWI”.

VI Bieg Niepodległości – Strawczyńska Mila organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.

Boisko „Orlik” w Kielcach – eliminacje XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka” chłopców w kategorii wiekowej U-10

III miejsce

Sala gimnastyczna w Korczynie – eliminacje zawodów lekkoatletycznych dla klas I – III „KIDS ATLETIC” (kl. III – I miejsce; kl. II - III miejsce; kl. I – V miejsce.). Współpraca w p. Ł. Woźniakiem trenerem OKA Kielce „Lekkoatletyka dla Każdego!”

Sala gimnastycznej w Strawczynie – gminne zawody lekkoatletyczne dla klas I – III „KIDS ATLETIC”. kl. III – I miejsce

Sala gimnastyczna w Strawczynie – Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Chłopców klas IV - VI organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie       IV miejsce

Sala gimnastyczna w Strawczynie – Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Dziewcząt klas IV - VI organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie III miejsce

Sala gimnastyczna w Strawczynie – Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Dziewcząt klas IV - VI organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie  III miejsce
Najlepszą bramkarką turnieju została Zuzanna Gawęcka z kl. VI.

Basen „OLIMPIC” w Strawczynku – „Walentynkowe zawody pływackie”
II miejsce – Wiktor Wrona kl. V
II miejsce – sztafeta mieszana I-III
II miejsce – sztafeta mieszana IV-VI

Finał Wojewódzki LZS MPN Dziewcząt (bramkarka Z. Gawęcka) – udział

Udział w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Rozstawnych 4x100, sztafeta szwedzka

Realizacja projektu „UMIEN PŁYWAĆ” dla klasy III.

 

REWELACYJNE WYNIKI SZÓSTOKLASISTÓW

Miło nas poinformować, że uzyskane przez uczniów naszej szkoły wyniki ze sprawdzianu szóstoklasisty z języka  angielskiego są znakomite. Uczniowie z tej części egzaminu mogli uzyskać maksymalnie 40 punktów.  Średni wynik szkoły to 36,27 pkt.  (90,7%) i jest on razem z wynikiem SP w Chełmcach najwyższym wynikiem  w gminie. Wynik znacznie przewyższa średni wynik krajowy (78%), województwa (76%), powiatu (75%), miasta Kielc (83%) oraz gminy Strawczyn (80,5%). Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej uplasowała się na 11 miejscu w rankingu szkół z najlepszym wynikiem z tego przedmiotu w regionie. 

Gratulacje!     

   Wyniki z pozostałych pozostałych przedmiotów również były bardzo wysokie.                                                                                             

                                                 cz. I-  j. polski, matematyka                             cz. II – j. angielski

 

powiat                                                       66%                                                                 70,7%

gmina                                                        67,6%                                                               74%

szkoła                                                        69,4%                                                                90,7%

                                                       

Kolejny sukces Łucji!

12.06.2015r. Łucja Wilczyńska zdobyła II miejsce XV Gminnym Konkursie Matematycznym „ZOSTAŃ SUPERLICZUSIEM”. Gratulujemy uczennicy i pani przygotowujacej - p. Eli Kozieł.

I miejsce w X edycji TURNIEJU SZARADZIARSKIEGO

11.06.2015r. dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy bawiły się i rywalizowały na X Edycji Turnieju Szaradziarskiego "Omnibus". I miejsce zajęli nasi uczniowie: Kacper Gos, Łucja Wilczyńska. GRATULUJEMY!

 

II miejsce dla Joli Kurczyńskiej

9  czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Chełmcach odbył się IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego, na którym uczennica kl. VI  Jolanta Kurczyńska zajęła II miejsce.
Gratulujemy!                              
                           

III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim

22.05.2015r. odbył się kolejny, trzeci, konkurs recytatorski zatytułowany „Zaczarowany świat poezji Wandy Chotomskiej”.  Łucja Wilczyńska wywalczyła III miejsce. Wielkie brawa dla Łucji!

 

I miejsce dla Jakuba Filipiaka

5 lutego 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs rysunkowy pt. "Baśniowy bohater". Kuba Filipiak z klasy II zachwycił swoja pracą Jury i zdobył I miejsce.

Gratulujemy!

 

 

III miejsce dla Łucji Wilczyńskiej na Festiwalu Piosenki Angielskiej

Dnia 29 października 2014 r. uczennica klasy III, Łucja Wilczyńska pod opieką p. Iwony Toporek  reprezentowała naszą szkołę na V Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową  w Niedźwiedziu przy współpracy z SCKiS.  Miło nam poinformować, iż  Łucja zdobyła III miejsce z piosenką 10 little fingers.  Gratulujemy!

Wyświetlanie thumbnail.jpg

Wyniki sprawdzianu kl. VI – 2014r.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy VI uzyskali bardzo wysokie wyniki ze sprawdzianu z dn.01.04.2014.                                                                                       

                                                         j. polski, matematyka   

    

kraj                                                           64,5%                

województwo                                           64,5%

powiat                                                       63,8%                                                                 

gmina                                                        69,6%                                                              

szkoła                                                        68,9%                                                               

 

S T A R T Y – UDZIAŁ I SUKCESY – W ZAWODACH SPORTOWYCH

Boisko „Orlik” w Stawczynie – gminne eliminacje IV Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska Dziewcząt, Chłopców

Organizacja szkolnego I Biegu Przełajowego „UCZNIOWIE W HOŁDZIE PAPIEŻOWI”.
I miejsce zajęli Emilia Lasota i Filip Lis - z klasy I
I miejsce zajęli Julita Czupryńska i Jakub Lis - z klasy II
I miejsce zajęli Martyna Spurek i Maksymilian Kurczyński - z klasy III
I miejsce zajęli Gabriela Picheta i Wiktor Wrona - z klasy IV
I miejsce zajęli Dominika Czupryńska  i Daniel Bujak - z klasy V                              
I miejsce zajęli Gabriela Jaros i Rafał Szustak - z klasy VI

V Bieg Niepodległości – Strawczyńska Mila organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.
II miejsce  Gabriela Picheta kl. IV
Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Dziewcząt klas VI i młodsi – II miejsce

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Dziewcząt klas IV i młodsi – I miejsce

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Chłopców klas IV i młodsi – II miejsce

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Dziewcząt klas VI i młodsi –  udział  

Gminny Turniej Minipiłki Nożnej Halowej Chłopców klas VI i młodsi – udział

Basen „OLIMPIC” w Strawczynku Zawody Pływackie:
III miejsce Wiktor Wrona kl. IV
II miejsce Konrad Ciołak kl. VI
III miejsce Dawid Kuleta kL. VI
II miejsce - sztafeta mieszana klasy III – IV
III miejsce -sztafeta mieszana klasy V – VI
    W ogólnej klasyfikacji szkół SP Ruda Strawczyńska zajęła IV miejsce

Sztafetowe Biegi Rozstawne „Vena Sport” Finał Wojewódzki 4x100 dziewcząt i chłopców –  udział

III Strawczyński Mityng Lekkoatletyczny
I miejsce – Konrad Ciołak skok w dal
III miejsce – Konrad Ciołak bieg na 60 m.

Czwartek lekkoatletyczny w Kielcach:
II miejsce Konrad Ciołak  kl.VI – skok w dal
II miejsce Konrad Ciołak kl. VI – bieg na 300m
I miejsce Gabriela Picheta kl.IV – bieg 600m.
III miejsce Kinga Smolarczyk kl.IV – bieg 300m.

Finał Wojewódzki Czwórboju Lekkoatletycznego Chłopców Szkół Podstawowych – udział

Wojewódzkie Zawody Sportowe Dla Dzieci i Młodzieży pn. „Lato z LZS” - Strawczyn 2014:
Badminton:
II miejsce Sandra Goraj, Dawid Kuleta
III miejsce Zuzanna Gawęcka, Adrian Wolder
LA:
II miejsce Konrad Ciołak – skok w dal
W ogólnej klasyfikacji całych zawodów SP Ruda Strawczyńska zajęła II miejsce

Realizacja projektu „UMIEM PŁYWAĆ” dla klasy III.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Znalezione obrazy dla zapytania: szkoła pamieta"

Znalezione obrazy dla zapytania etwinning

 

Znalezione obrazy dla zapytania owoce i warzywa w szkole

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła bez przemocy