Utworzono dnia 12.11.2014

Zaproszeni goście, rodzice, dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie 27 czerwca o godz. 9.30 zebrali się na placu Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej, aby zakończyć  Rok Szkolny 2013/2014. Nim ceremonia się zaczęła przybyli także niezapowiedziani goście - bociany. Towarzyszyły nam podczas uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Szot. Swoją obecnością uświetnił ceremonię zakończenia roku Wójt Gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, który podczas swego przemówienia nawiązał do bocianów mówiąc, że to dobry znak dla szkoły, bo liczebność dzieci będzie się zwiększać. Pani Dyrektor Agnieszka Prędota-Gad uhonorowała pana wójta  statuetką chcąc podziękować za pomoc, przychylność i wspieranie działań szkoły.

Ceremonię rozpoczęło przekazanie przez klasę VI pocztu flagowego młodszym kolegom. Mszę świętą wzbogacił śpiew organisty - pana Piotra oraz chórku szkolnego prowadzonego przez p. Wiolettę. Frączek i p. Annę Gos. Ksiądz proboszcz podczas Mszy świętej modlił się o bezpieczny i błogosławiony czas wakacji dla dzieci, rodziców i nauczycieli. W homilii zachęcał nas do walki z naszymi wewnętrznymi słabościami.

Po uroczystej Mszy św. miała miejsce część artystyczna. Klasa III przepięknie zaśpiewała piosenkę z repertuaru M. Jeżowskiej "Na raz, na dwa". Klasa VI żegnała nas pięknymi piosenkami o swojej klasie i humorystycznymi wierszami o nauczycielach. Na pamiątkę
o młodszych kolegach abiturienci otrzymali maskotki od klasy V.

Ostatnim punktem ceremonii było wręczenie świadectw, dyplomów i nagród dla najlepszych uczniów.