W KRÓLESTWIE SZKOŁOLANDII

Utworzono dnia 11.11.2015

Takie  hasło  przyświecało  uroczystości pasowania na uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej. Bohaterowie dnia musieli się zmierzyć z zadaniami  wytyczonymi przez  Króla Ołówkosa i jego żonę, a prezentowanymi w osobie  nadwornego Gwardzisty (w rolę których wcielili się uczniowie klasy IV). Pod okiem swojej wychowawczyni Elżbiety Kozieł w dniu 27.10.2015 r. starali się sprostać szkolnym wymogom, by uzyskać ucznia miano następujący uczniowie: Gawęcki Maciej, Gos Antonia, Knap Konrad, Kowalczyk Konrad, Kurczyński Kacper, Przepióra Piotr, Rogula Maria i Wąsowicz Kacper. Program artystyczny w wykonaniu dzieci spełnił pokładane nadzieje, a oni sami złożyli szkolną obietnicę. Po czym w obecności rodziców, nauczycieli  i zaproszonych gości  dyrektor szkoły p. Agnieszka PrędotaGad dokonała uroczystego pasowania i obdarowała dzieci klasowym prezentem – edukacyjnymi  grami planszowymi. W dniu tak ważnym dla naszych milusińskich obecny był Wójt Gminy Strawczyn p. Tadeusz Tkaczyk, który wręczając upominki dzieciom jednocześnie życzył im samych sukcesów w rozpoczynającej się edukacji szkolnej. Ciepłe słowa pod adresem uczniów skierowali również: sołtys wsi Ruda Strawczyńska p.Tadeusz Picheta i przewodnicząca Rady Rodziców p. Wioletta Frączek, przygotowując dla nich niespodzianki. Słowa otuchy i wsparcia popłynęły także samo z ust starszych kolegów z klasy III. Najmłodsi, choć przejęci w tym dniu, byli niezwykle szczęśliwi, zaś ich rodzice zadbali o to, by cała impreza odbywała się w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku.