SZLACHETNA PACZKA

Utworzono dnia 20.01.2016

Z inicjatywy pani dyrektor Agnieszki Prędoty-Gad oraz Aldony Grzyb Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej po raz pierwszy wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Ogromną rolę przy wyborze rodziny odegrały pani Anna Gos oraz pani Renata Włodarczyk, które pomogły wybrać rodzinę na miarę możliwości rodzin naszych uczniów. Uczniowie ogromnie się zaangażowali. Przygotowali plakaty, na których informowali jakich produktów potrzebuje wybrana rodzina. Wśród najważniejszych rzeczy potrzebnych rodzinie był garnek dziesięciolitrowy. Taki garnek ufundowali sąsiedzi naszej szkoły państwo Marta i Jan Łakomcowie. Do akcji włączyła się pani Barbara Hołda, która ufundowała produkty spożywcze i środki czystości. Nasza brać uczniowska również w miarę swoich mozliwości postanowiła pomóc. Każdy dzielił się tym co miał. Dzieci dzieliły się słodyczami, przyborami szkolnymi, które dostały w paczkach mikołajowych. Wiele osób podzieliło się zabawkami, książkami. Rodzice wśród swoich znajomych i rodziny robili zbiórki. Produktów było tak dużo, że pakowanie zajęło nam cały dzień. Późnym piątkowym popołudniem do magazynu przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie dostarczono spakowane i opisane prezenty dla rodziny. Po kilku dniach otrzymaliśmy sprawozdanie z dostarczenia paczek. Wynika z niego jasno, iż dla rodziny to była ogromna pomoc, a dla dzieci wielka radość z otrzymanych prezentów. Nasi uczniowie pakując „szlachetną paczkę” stwierdzili, że „fajne jest pomaganie”.