SZALIK DOBROCI

Utworzono dnia 12.12.2018

Szalik dobroci - pod taką nazwa kryje się akcja Caritas w którą włączyła się i nasza szkoła. Zanim uczniowie sami zabrali się za robienie na drutach, babcie przybyły do szkoły i uczyły dzieci tej trudnej i wymagającej nie lada cierpliwości umiejętności. Kiedyś - jak wspominaly babcie - żeby ładnie wyglądać trzeba było umieć samemu zrobić ubranie, dziś kupujemy w sklepie. Wiele trudu i wysiłku włożyła w naukę dziergania babcie Maćka, babcia Gabrysi , babcia Antosi. Dzieciom tak spodobała się ta nauka, że w domu kontynuowały ja aż powstały piękne szaliki. Szaliki te zostaną przekazane bezdomnym w czasie wigilii organizowanej dla nich przez Caritas. Te wytwory rak i serc dzieci i babć będą grzać nie tylko szyje ale i serca samotnych, opuszczonych bliźnich. Pamiętajmy, że każdy dar serca jest cenniejsze od drogich prezentów.