Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

Utworzono dnia 02.11.2015

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy już na stałe wpisał się w harmonogram imprez Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie wczesnym sobotnim rankiem licznie zebrali się na placu przed urzędem gminy. Wśród uczestników byli następujący uczniowie: Wiktoria Siwek, Kinga Smolarczyk, Gabriela Picheta, Julia Kowalczyk, Julia Chruściak, Wiktor Wrona, Weronika Borowiec, Kinga Frączek, Dawid Mróz, Łucja Wilczyńska, Adrian Snoch, Patrycja Knap. Wyruszyliśmy razem z uczniami ZPO Strawczyn, ZPO Promnik i SP Korczyn. Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy modlitwą w autobusie, którą poprowadził ks. Damian. Miejscem, w którym rozpoczyna się trasa naszego rajdu był kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca w Bielinach. Po krótkiej modlitwie wyszliśmy na szlak. Niestety peleryny przeciw deszczowe okazały się konieczne. Mimo, że prawie każdy uczestnik był w nie zaopatrzony to w krótkim czasie przemokliśmy. Trasa „Zbójecka” nie jest długa ok.9km, ale  marsz utrudniał ciągle padający deszcz i zimny wiatr. W czasie krótkiego odpoczynku przewodnik przedstawił nam historię Świętego Krzyża. Niestety nie dotarliśmy na szczyt. W Hucie Szklanej wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do domu. Uczniowie byli zawiedzeni, ale może w przyszłym roku pogoda pozwoli nam w pełni uczestniczyć w rajdzie.