ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Utworzono dnia 06.12.2017

Święto Pluszowego Misia w SP w Rudzie Strawczyńskiej

Pluszowe misie należą do ulubionych zabawek - przytulanek dzieci. Towarzyszą im od niemowlaka, aż po późne dzieciństwo. Niektórzy mają do nich sentyment nawet będąc już dorosłymi. Jak się to dzieje, że dzieci je tak lubią, a nawet kochają? Zapewne nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie, gdyż powodów może być wiele. Pewnym jest, że pluszowe misie są „słodkie” w swym wyglądzie, przyjemne i miękkie w dotyku oraz spełniają rolę najlepszego przyjaciela dziecka. Być może w tym tkwi fenomen tej zabawki.

Zasadnym jest więc fakt ustanowienia Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest co roku 25 listopada. Świętując ten dzień, dzieci z klasy „0” pod kierunkiem wychowawczyni p. A. Kowalczyk zaangażowały się w przygotowanie akademii, w której to na wstępie przedstawiono historię powstania pluszowego misia. Następnie dzieci wyraziły swe uczucia do misia, odtańczyły „misiowy taniec” oraz śpiewały dla niego piosenki.

W tym dniu rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny dla klas 0-III pod hasłem „Miś Przyjaciel”, zorganizowany przez p. J. Stokowiec. Prac konkursowych było bardzo wiele, spośród których zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca (I miejsce – D. Włodarczyk, II miejsce – K. Mróz, III miejsce – W. Gabryś). Z rąk pani dyrektor Agnieszki Prędoty-Gad, laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, jednak dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie nie zabrakło upominków i gratulacji za  piękne prace i ogromną pomysłowość.

Anna Kowalczyk

Joanna Stokowiec