Święto Chłopców w naszej szkole

Utworzono dnia 03.10.2020

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

Życzenia od koleżanek z SU

Zanim zaczęło się świętowanie w szkole, zadaliśmy sobie pytanie skąd się wziął DZIEŃ CHŁOPAKA? Starsze pokolenie nawet często nie wie, że takie święto istnieje i kiedy jest obchodzone. Otóż, Dzień Chłopaka powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet, aby panowie nie byli pokrzywdzeni i aby dziewczyny mogły im się odwdzięczyć za pamięć i upominki, a obejmuje swymi obchodami praktycznie cały świat, zyskując coraz większą popularność. Ponieważ jego krótka historia sięga zaledwie 1999 roku, nie ma jeszcze ustalonej jednolitej dla całego świata daty, kiedy powinno być obchodzone. W Polsce istnieją dwie równoległe daty: Dzień Chłopaka obchodzony 30 września i Dzień Mężczyzny - 10 marca.

W tym roku z racji panującej pandemii, nie mogły się odbyć gry, zabawy i dyskoteka dla uczniów klas 0-3 oraz klas 4-8. Ale uczennice naszej szkoły nie zapomniały o swoich klasowych i szkolnych kolegach. Każdy chłopak w naszej szkole dostał piękne życzenia oraz drobne upominki, które…… przed rozdaniem były kilka dni w kwarantannie.

Życzymy jako nauczyciel naszej szkoły wszystkim chłopakom, małym i dużym:

Z okazji Dnia Chłopaka,
daję Ci dzisiaj swoje życzenia,
niech się Twe życie, na lepsze zmienia,
wielu przyjaciół, mało problemów,
ludzkiej przyjaźni i życzliwości.

Iwona Picheta