Sukces w II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Książka – przyjaciel prawdziwy”

Utworzono dnia 12.11.2014

Klasa druga ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej pod opieką wychowawczyni Elżbiety Kozieł wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym  „Książka – przyjaciel prawdziwy” organizowanym przez Kopalnię Soli „Wieliczka” oraz Wydawnictwo  PMDC. W ramach tego konkursu uczniowie zapoznali się na lekcjach z książką Beaty Kołodziej „Wyprawa do Kryształowej Groty”. Następnie zaś na podstawie utworu i własnej inwencji  grupa teatralna reprezentująca klasę, składająca się z trzech osób zgodnie z regulaminem  nagrała film, który został wysłany na konkurs. Aktorzy wcielający się w rolę Królowej Ba – Zal, Solka i Alusi to: Łucja Wilczyńska, Kacper Gos   oraz  Natalia Krasoń. W konkursie uczestniczyło ponad 300 szkół z całej Polski, a więc konkurencja była bardzo duża. Tym bardziej jest nam miło, że nasza produkcja  znalazła się w finale konkursu, a w nim otrzymała wyróżnienie. Dziękujemy  Wszystkim za okazaną pomoc podczas nagrywania filmu, a szczególnie pani dyrektor szkoły Agnieszce Prędocie – Gad za zgłoszenie szkoły w tym przedsięwzięciu.

E.K.