SPORTOWE PODSUMOWANIE...

Utworzono dnia 22.12.2019

Miniony rok dla Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej należy do udanych. Byliśmy najlepsi w naszej gminie i regionie po egzaminach
,,8-klasistów”. Kocówka roku też przyniosła wiele miłych niespodzianek. Wśród nas jest wielu uczniów utalentowanych sportowo, o których warto wspomnieć podsumowując rok 2019.

Z okazji święta Niepodległości wzięliśmy udział w XI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI O STRAWCZYŃSKĄ MILĘ. Na podium stanął Staś Picheta uczeń klasy II zajmując 3 miejsce na dystansie 200 metrów oraz Alicja Wychowaniec kl I zajmując 5 miejsce.

Kolejny sukces należał do naszych młodych piłkarzy. W mikołajkowym meczu zorganizowanym w szkole podstawowej w Strawczynie przez nauczycielka wychowania fizycznego panią Agatę Wychowaniec, zajęliśmy drugie miejsce. Wyróżnić tu trzeba wspaniała grę kapitana drużyny Michała Ciesielskiego oraz pozostałych piłkarzy: Bartka Knapa, Bartosza Jakubowskiego, Kamila Mroza, Kuby Filipiaka, Adama Wychowańca, Adriana Tkacza i Mikołaja Kurczyńskiego.

Wisienką na torcie okazał się start Kamila Mroza w zawodach pływackich. ,,VII MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE” zakończył zwyciężając.

Wszystkim naszym sportowcom  gratulujemy udanych startów w kończącym się roku. Trzymamy kciuki za kolejny rok 2020.

Iwona Picheta