ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

Utworzono dnia 17.11.2014

17 października 2014 r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich Pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej.  Wzięli oni udział w corocznym Ceremoniale Ślubowania w obecności zaproszonych gości, Dyrekcji Szkoły, swojego wychowawcy, nauczycieli, uczniów kl. III-VI.

Była to miła uroczystość dla całej szkoły. Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Flagowego Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Potem Pierwszaki uroczyście złożyły przyrzeczenie, by uczyć się jak najlepiej i właściwie zachowywać, aby wyrosnąć na dobrych ludzi i obywateli godnych swojej ojczyzny. Dzieci ze swobodą i uśmiechem recytowały wiersze i śpiewały piosenki.  Podczas swoich występów uczniowie musieli wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Zdobywały również odznakę najdzielniejszego ucznia - pijąc specjalny eliksir - sok z cytryny. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy, głośno dopingując. Pani dyrektor Agnieszka PrędotaGad pogratulowała dzieciom występu, a następnie pasowała je na uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej przez symboliczne dotknięcie ramienia każdego ucznia  „czarodziejskim ołówkiem”. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Strawczyn - p. Tadeusz Tkaczyk, Radny Gminy Strawczyn - p. Paweł Wolder, sołtys wsi Ruda Strawczyńska - p. Tadeusz Picheta, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Wioletta Frączek, którzy obdarowali je dużą ilością upominków. Do dzielnych uczniów klasy I należą: Wiktora Kaczmarczyk, Maja Kurczyńska, Kamil Mróz, Karol Petrus, Aleksandra Piec, Jakub Piotrowski, Maja Szymoniak, Dawid Śliwa, Adam Wychowaniec, Oliwia Wychowaniec.

Po zakończonej oficjalnej części uroczystości Pierwszoklasiści zebrali się w sali z wychowawcą oraz  nauczycielami. Na dzieci czekała kolejna niespodzianka - słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.