Obchody Dnia Papieskiego

Utworzono dnia 03.11.2019

Obchody Dnia Papieskiego w Rudzie Strawczyńskiej

Wstańcie, chodźmy! To hasło XIX Dnia Papieskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej oddali hołd papieżowi. Klasa VIII przygotowała krótki montaż słowno-muzyczny przypominający braci uczniowskiej postać Karola Wojtyły, papieża Polaka. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali Barkę – ulubioną pieśń Jana Pawła II. Pani dyrektor Agnieszka Prędota-Gad w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na to, że papież dbał nie tylko o rozwój duchowy, ale i fizyczny. Tegoroczne hasło zachęca nas do bycia aktywnym na każdym polu – dbać o wzrost swojej wiary, a także do ćwiczenia ciała. Uczniowie idąc za tym hasłem wzięli udział w Biegu przełajowym – uczniowie w hołdzie papieżowi. Każda klasa startowała osobno. Nagrodzone zostały osoby z najlepszym wynikiem w kategorii dziewcząt: kl. I – A. Wychowaniec, kl. II – L. Giemza, kl. III D. Włodarczyk, kl. IV – J. Mazurkiewicz, kl. VI – O. Wychowaniec, kl. VII – D. Komisarczyk, kl. VIII – P. Knap. W kategorii chłopców medale otrzymali: kl. I – A. Wolder, kl. II – S. Picheta, kl. III – M. Świercz, kl. IV – J. Pańczyk, kl. V – P. Przepióra, kl. VI – D. Śliwa, kl. VII – J. Filipiak, kl. VIII – M. Ciesielski.

Aldona Grzyb