„O zdrowie dbamy”

Utworzono dnia 16.05.2018

20 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej odbyło się przedstawienie profilaktyczne o tematyce zdrowotnej. Przygotowali je uczniowie klasy szóstej
z wychowawczynią p. Emilią Zielińską. Ważną postacią na scenie było „zdrowie” w którą wcielił się uczeń Konrad Wolder. Zdrowie ciągle narzekało, że nikt go nie szanuje. Dzieci się źle odżywiają, mało ćwiczą. Ogólnie prowadzą niezdrowy tryb życia przez co „zdrowie” cierpi! Następnie uczniowie przedstawili kilka scenek. Duch słabouch (Michał Ciesielski) zastanawiał się po co komu ruch? Ale sam nie miał siły nawet straszyć, bo był tak mało sprawny. Uczennica Wiktoria Chruściak zwracała uwagę wszystkim zgromadzonym na problem hałasu. Na ból głowy i brak koncentracji wywołany ciągłym krzykiem i wrzaskiem. Nie mogła jednak skończyć spokojnie swoich wypowiedzi bo co chwilę na scenę wbiegali rozkrzyczani: król Julian (Julian Pańczyk), pszczółka Maja (Zosia Suder) i Shrek (Adam Wychowaniec). Kolejni bohaterowie na scenie to Królewna Śnieżka w towarzystwie ośmiu krasnali. Krasnoludki przed wyjściem do pracy przestrzegały Śnieżkę przed różnymi niebezpieczeństwami. Zwracały także uwagę aby dziewczyna (Patrycja Knap) myła jabłuszka przed jedzeniem. Jak można się domyśleć Śnieżka nie posłuchała swoich kompanów i zjadając niemyty owoc zapadła w sen. Podczas ostatniej scenki dentystka (Łucja Wilczyńska) wyleczyła ostatni ząb Babie Jadze (Kacper Gos). Pani pielęgniarka (Julita Czupryńska) dowiedziała się w trakcie zabiegu od Jasia (Adrian Snoch) i Małgosi (Natalia Krasoń), że Baba Jaga jadła same słodycze i o zęby nie dbała.

Podsumowując narrator (Maja Zapała) zwróciła uwagę, że już Jan Kochanowski pisał o zdrowiu: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

Uczniowie swoje przedstawienie zaczęli i tym samym akcentem zakończyli a mianowicie wszyscy zaśpiewali znaną z kościoła piosenkę: Taki duży, taki mały może … ZDROWYM BYĆ!!! Tak i ja tak i ty może … ZDROWYM BYĆ!!!

Emilia Zielińska