Król chłopaków

Utworzono dnia 14.10.2018

Początek miesiąca  w naszej szkole obfitował w wiele wrażeń, oprócz otrzęsin czwartoklasistów został przeprowadzony konkurs na ,,Króla chłopaków”.

Konkurs został przeprowadzony przez najbardziej zainteresowaną płeć naszej szkoły czyli dziewczynki: Anna Gad  uczennica klasy VIII i Łucja Wilczyńska  uczennica klasy VII, które były pod opieką opiekuna SU Iwonę Picheta. Płeć piekna, nie zostawiły złudzeń chłopcom biorącym udział w licznych konkurencjach, że sprawy są ,,jak najbardziej na poważnie”. Każda klasa wytypowała swojego męskiego przedstawiciela, aby zawalczył o koronę najważniejszego, tego dnia w szkole.

Na początku każdy z nich musiał odpowiedzieć na szereg pytań: w co najbardziej lubią się bawić? Gdzie najchętniej pojechałbym na wycieczkę? Co najbardziej lubią jeść? Jaką książkę przeczytałem ostatnio?

Po tak, krótkiej rozgrzewce zaczęła się najważniejsza cześć spotkania. Próby, które miały wykazać, tego najkulturalniejszego, najbardziej towarzyskiego, najbardziej sympatycznego, szarmanckiego i miłego. Chłopcy mieli się zmierzyć i sprawdzić w konkurencji nazwanej próbą. Wielka próba to: próba odwagi,  próba mądrości i próba wytrzymałości dla kandydatów.

Prowadzące uświadomiły konkurentom, że tylko ten który mężnie stawi czoła wszystkim zadaniom otrzyma tytuł ,,KRÓLA CHŁOPAK ÓW”.

Pierwsza konkurencją była  próba odwagi. Chłopcy prosili dziewczynki do tańca. Jurorzy w trakcie tej konkurencji oceniali jak chłopcy proszą do tańca, jak tańczą oraz jak odprowadzają partnerki na miejsca. Niestety, ta konkurencja wzbudziłą wśród prowadzących  wiele zastrzeżeń. Żadna z zaproszonych partnerek nie usłyszała dziękuję oraz nie została odprowadzona na swoje miejsce. Chłopcy tłumaczyli się tremą.

Druga próba to próba wytrzymałości. Chłopcy na sygnał wykonywali: 10 przysiadów, 10 pajaców, 5 wyskoków obunóż w górę, 10 pompek. To zadanie zostało wykonane perfekcyjnie przez każdego kandydata.

Ostatnia  próba mądrości  czyli odgadywanie zagadek, wzbudziła salwy śmiechu i radości wśród czekających z utęsknieniem uczniów na finał. Oto kilka zagadek: By właził w drzewo w głowę go biją. A kiedy wejdzie trudno go wyjąć (gwóźdź), Jakie jest miasto w polskiej krainie. Co powinno płynąć, a nie płynie ( łódź), Zawsze jest nad nami. To płacze czasami deszczem, to śmieje się słońcem albo gwiazd tysiącem ( Niebo), Jestem ciekawa jak się nazywa suszona trawa? (siano),  nie gryzie, nie szczeka, nie wpuści człowieka (Ogrodzenie/płot).

To była ostatnia konkurencja. Tak jak przed rokiem i tym razem bez konkurencyjny okazał się Mateusz Szymkiewicz z klasy VIII. Gratulujemy. Na koniec dziewczynki złożyły swoim kolegom z klasy życzenia: Na koniec radę Wam dobrą damy, bądźcie na co dzień dżentelmenami,  Dżentelmen-wszędzie jest mile widziany, Nie przełazi przez parkany,  Przed robotą się nie wzdryga,  Tam gdzie może, to pomaga,  Pierwszy kłania się znajomym, Nie jest psotny i łakomy, Mówi proszę i dziękuję, Zawsze się dobrze zachowuje.