Konkurs recytatorsko - fotograficzny

KOCHAM MOJEGO MISIA”

CELE KONKURSU:

• promowanie i upowszechnianie Dnia Pluszowego Misia

• rozwijanie zdolności recytatorskich i fotograficznych

• kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz upowszechnianie kultury żywego słowa

• popularyzacja poezji dziecięcej

• poszukiwanie i rozwijanie talentów

• kształtowanie postaw twórczych dzieci i młodzieży

• efektywne wykorzystanie narzędzi i zasobów cyfrowych

ORGANIZATOR KONKURSU:

Anna Kowalczyk – nauczyciel wychowania przedszkolnego

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

1. Adresat:

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej

1. Kategorie:

• klasy I-III

• klasy IV-VI

3. Tematyka i zasady konkursu:

• Konkurs polega na samodzielnym wyborze tekstu literackiego (wiersza, poezji), którego motywem przewodnim jest miś oraz tytuł niniejszego konkursu.

• Należy dokonać prezentacji tekstu poprzez recytację, która ma zostać nagrana na nośniku głosowym.

• Nagranie nie może przekraczać 2 minut.

• Należy wykonać zdjęcie misia, do którego adresowana była poezja.

• Pliki z nagraniem i fotografią należy przesłać za pomocą platformy TEAMS do organizatora konkursu.

1. Wymagania:

• każdy autor może nadesłać 1 zestaw ( nagranie głosowe i zdjęcie)

• nadesłanie niepełnego zestawu lub niezgodnie z wymaganiami dyskwalifikuje uczestnika z możliwości uczestnictwa w konkursie

• pliki, które nie będą możliwe do odtworzenia nie będą rozpatrywane. Takie pliki nadesłane odpowiednio wcześnie będą możliwe do ponownego nadesłania.

TERMINY:

• do 24 listopada 2020 r. – nadsyłanie plików

• wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 listopada 2020 roku na stronie internetowej szkoły

• zwycięzcy konkursu po odbiór nagród zgłoszą się do szkoły w dowolnym terminie

OCENA I NAGRODY:

• oceny zdjęć i nagrań dokona jury w składzie: dyrektor szkoły i poloniści

• kryteria oceny:

- dobór tekstu zgodny z tematem konkursu,
- trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza),

- kultura słowa (artykulacja, akcent, przestankowanie)

- dbałość o wymowę,
- jasność i przejrzystość wykonanego zdjęcia oraz umiejętności fotograficzne