Konkurs Kolęd i Piosenki Świątecznej w języku angielskim

Utworzono dnia 20.01.2016

Konkurs Kolęd i Piosenki Świątecznej w języku angielskim w Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej

Dnia 22 grudnia 2015 r. w naszej placówce odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej w języku angielskim. Do konkursu przystąpiło 6 zespołów z klas IV- VI oraz jedna solistka, Aleksandra Piec z kl. II. Sponsorem konkursu było wydawnictwo Oxford oraz osoby prywatne . Konkurs przeniósł wszystkich zarówno uczestników, jak i słuchaczy, w świąteczny nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia. Repertuar prezentował różne anglojęzyczne piosenki o tematyce bożonarodzeniowej np. klasyczne i dobrze znane  „Merry Christmas Everyone”,  “Last Christmas ", All I Want for Christmas is You" ",  “Oh Christmas Tree” czy kolęda " Silent Night". Jury w składzie: Pani Iwona Toporek (nauczyciel języka angielskiego) oraz  pani Katarzyna Grzesik  (nauczyciel muzyki) oceniało wykonawców w 3 kategoriach;  ogólne wrażenie,  poprawność językowa, wykonanie. Po naradzie komisja orzekła, że laureatami konkursu pozostaną wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie.

I miejsce : Julia Kowalczyk i Wiktoria Siwek z kl. VI,

I miejsce  ex aequo: Stella Jankowska i Kinga Frączek z kl. V,

II miejsce: Dagmara Komisarczyk i Amelia Zimna z kl. V,

III miejsce: Julia Chruściak, Gabriela Picheta  z kl VI  i Weronika Borowiiec z kl. V,

III miejsce  ex aequo:  Eliza Gorzelak i Martyna Spurek z kl. V.

W kategorii klasy I- III, pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. II Aleksandra Piec

Dziękujemy pani Jolancie Gołuch za kontrolę nad sprzętem i nagłośnieniem.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.