Kocham Cię, Mamo!

Utworzono dnia 25.07.2017

Matka, mama, mamusia. Najważniejsza osoba w naszym życiu, bez której nie byłoby nas na świecie. Matka kocha bezwarunkowo, bez względu na wszystko.

Trudno więc nie pamiętać o takim dniu jak Dzień Matkinajlepszy dzień na podziękowanie, przytulenie i powiedzenie „kocham Cię, Mamo”.

W Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Matki i Dnia Dziecka, na którą uczniowie zaprosili swoje mamy.

Rozpoczęła się częścią artystyczną, nad którą czuwały p. J. Gołuch i p. A. Szymańska z pomocą wychowawców . Uczniowie zaprezentowali przedstawienie teatralne   „ Bajkowy pociąg”, które podobało się zarówno najmłodszym, jak ich mamom. Były też wiersze i  piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Piosenka Violetty Villas „List do matki” w wykonaniu uczennicy klasy VI wzruszyła niejedną osobę. Nie zabrakło także wyjątkowo kolorowych pokazów tanecznych.

Po  przedstawieniu p. Dyr A.Prędota-Gad złożyła Rodzicom życzenia, a dzieci  wręczyły piękną własnoręcznie wykonaną świeczkę zapachową oraz laurkę z wizerunkiem swojej mamy.

Następnie pod czujnym okiem p. E. Zielińskiej odbyła się część sportowa z okazji Dnia Dziecka, podczas której mamy i ich dzieci zaprezentowały swoje umiejętności zręcznościowe.

Rozpoczęła ją konkurencja polegająca na trafianiu piłką do złotej tarczy.

Jeżeli mamie się to udało, otrzymywała „Złoty Los”. Oznaczało to, że przez  jeden dzień  dziecko będzie pomagało jej w pracach domowych. Żeby dzieci dobrze wywiązały się z obowiązków, musiały przejść szkolenie. Na przygotowanym torze przeszkód najpierw biegły z zakupami, następnie podawały obiad do stołu, a na koniec szczotką zamiatały śmieci. Uczniowie dość dobrze radzili sobie z tymi obowiązkami, co wprawiało w dobry humor ich mamy. Panie otrzymywały również w prezencie filiżankę. Podczas gdy ich pociechy będą pomagać w domu, one miło spędzą czas przy kawie.

Następnie uczniowie startowali w konkurencjach indywidualnych: rzucali do celu, wykonywali trójskok i skakali na skakance. W parach podawali sobie piłkę na czas. Zorganizowany został turniej „Dwóch ogni” dla klas III – VI. Po zaciętej rywalizacji i dogrywce wygrała klasa VI. Drugie miejsce zajęła klasa III.

Dzień Matki i Dziecka zakończył słodki poczęstunek.

Następnego dnia wszyscy uczniowie z okazji swojego święta spędzili radośnie i zdrowo czas na basenie „Olimpic” w Strawczynku.

J .Gołuch E. Zielińska