KAŻDY MA JAKIEGOŚ MISIA :)

Utworzono dnia 12.12.2018

Każdy ma jakiegoś misia

Roczny, szkolny kalendarz jest pełen fantastycznych dat i dni w których brać uczniowska chętnie celebruje. Jedną z takich dat jest Dzień Pluszowego Misia.  Święto obchodzone jest na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Pluszowy miś to zabawka symbol. Początki sięgają Teodora Roosvelta- prezydenta Stanów Zjednoczonych, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas tej wyprawy został postrzelony mały niedźwiadek, którego Prezydent uwolnił. Całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Kolejny ciąg zdarzeń to wspaniałą historia: artykuł przeczytał producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem
i stworzył nową zabawkę dla dzieci- małego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to największy przyjaciel dziecka. I mimo upływu czasu oraz pojawiania się bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, miś jest i trwa przy sercu każdego dziecka.

Kocham cię misiu mój malutki” – takimi słowami piosenki dzieci z oddziału przedszkolnego w Rudzie Strawczyńskiej rozpoczęły swe występy na zabawie zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest co roku w listopadzie już od szesnastu lat. Jak wiemy, miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ale nie tylko. Wszyscy uwielbiamy misie, a dlaczego? Tego mogliśmy się dowiedzieć słuchając dzieci, które wyrażały swe uczucia do swoich Misiaków trzymanych w objęciach,
w pięknie wyrecytowanych wierszach, a następnie wspólnie i razem z misiami zatańczyły misiowy taniec. I to był dopiero wstęp do prawdziwej zabawy w urodziny ich najlepszego przyjaciela. W trakcie wspólnej zabawy zorganizowanej przez SU dla klas 0-3 dzieci został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Mój pluszowy miś”. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów, zatem i prac było bardzo dużo. Jury nie potrafiło jednogłośnie podjąć decyzji, dlatego też postanowiło rozdać nagrody od m-ca 1 do 3 w każdej klasie. W klasie ,,0”- pierwsze m-ce zdobyła Alicja Wychowaniec, drugie m-ce Dawid Woźniak, trzecie m-ce Nicola Pełka. Wyróżnienia trafiły do Jasia Kołodziejczyk i Leny Wnuk. W klasie pierwszej pierwsze m-ce Wiktoria Gos, drugie Wojtek Jankowski, trzecie miejsce Adrian Kuleta wyróżnienia powędrowały do Tobiasza Gos i Stasia Picheta. W klasie drugiej pierwsze miejsce Julia Fraczek, drugie miejsce maja Wolder, trzecie miejsce Ola Sitek. W klasie trzeciej pierwsze miejsce zdobył Bartek Smolarczyk, drugie Antek Knap, trzecie Kornelia Mróz. W trakcie imprezy z okazji urodzin misia dzieci odśpiewały mu 100 lat z okazji 116 urodzin. Wzięły też udział w konkursie klasowym. W trakcie którego musiały zjeść na czas talerzyk z miodem, odpowiedzieć na zagadki o misiu Puchatku, napompować na czas balon, wymienić wszystkie znane misie. Na koniec każda młodszych klas rozbiła piniatę wypełniona łakociami.

Oczywiście Dzień Misia obowiązywał też starszaków. Od początku roku szkolnego decyzją SU, jeden dzień w miesiącu jest dniem tematycznym. W listopadzie ten dzień wypadł 25 listopada. Każdy uczeń, która miał przez cały dzień przy sobie misia lub maskę z misiem był nie pytany. Uczniowie w czasie przerwy odpowiadali na pytania SU w zamian dostawali smaczne łakocie. Ci którzy mieli już wypchane kieszenie smakołykami korzystali z fotobudki przedstawiającą parę misiów. Zabawy i radości było ogrom. Kochany Misiu do zobaczenia za rok. Znów odśpiewany Ci 100 lat!

Anna Kowalczyk

Iwona Picheta