JASEŁKA

Utworzono dnia 20.01.2016

Grudzień upływa nam pod znakiem radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W Szkole Podstawowej w Rudzie  Strawczyńskiej także to był czas miłych i iście rodzinnych przygotowań. Najmłodsi opracowali przedstawienie o narodzeniu Jezusa pod bacznym okiem pani Danuty Kowalczyk a starsi uczniowie stworzyli chórek i przygotowali wraz z katechetą panią Aldoną Grzyb koncert kolęd i pastorałek. 22 grudnia w szkole zebrali się zaproszeni goście pan Wójt Gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, sołtys sołectwa Ruda Strawczyńska Tadeusz Picheta, proboszcz parafii pw. WNMP w Strawczynie ks. Tadeusz Szot oraz ks. Damian Wojdyła. Wśród zgromadzonych gości byli także Rada Rodziców, rodzice, dziadkowie. Pani Dyrektor Agnieszka Prędota - Gad w krótkich słowach przywitała zgromadzonych gości i uczniów. Następnie złożyła wszystkim najlepsze życzenia i zaprosiła na krótką inscenizację o narodzeniu Jezusa. Wszyscy z podziwem oglądali pierwszy występ „zerówki”, któremu dali wyraz owacjami po zakończeniu występu. Wszyscy goście otrzymali skromne świąteczne upominki. Następnie zaproszeni goście udali się na spotkanie w kameralnym gronie z panią dyrektor. Uczniowie i rodzice wzięli udział w drugiej części naszego spotkania – w koncercie kolęd i pastorałek, który przygotowały uczennice klasy V – VI ze specjalnym udziałem młodszych koleżanek: Antoniny Gos z kl. I i Aleksandry Piec z kl. II oraz Kacpra Gosa, który po góralsku zagrał i zaśpiewał pastorałkę.

Po koncercie na uczniów biorących udział w konkursie na najpiękniejsza szopkę bożonarodzeniową czekała niespodzianka. Wszyscy uczestnicy konkursu (Maria Rogula kl. I, Emilia Lasota kl. II, Konrad Wolder kl. IV oraz Wiktoria Siwek, Julia Kowalczyk, Gabriela Picheta kl. VI) zostali nagrodzeni za kultywowanie tradycji oraz wykonanie pięknych szopek. Najładniejsza, zrobiona przez Konrada Woldera została dostarczona do Muzeum Diecezjalnego w Kielcach, gdzie bierze udział w diecezjalnym konkursie na najładniejszą szopkę. Wszyscy na zakończenie złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.