Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Utworzono dnia 11.09.2017

Kiedy wakacje dobiegają końca, zapewne większość uczniów marzy, aby potrwały jeszcze choć chwilę dłużej. I okazuje się, że czasami nawet te marzenia się spełniają, bowiem tegoroczne rozpoczęcie roku w szkołach zostało zaplanowane na 4 września.

            Tradycją jest, iż uroczystość ta w SP w Rudzie Strawczyńskiej ma miejsce na zewnątrz budynku, na placu szkolnym. Jednak tego roku ze względu na warunki pogodowe inauguracja roku szkolnego została zorganizowana w szkole. Wstępem do niej było odprawienie Mszy świętej przez proboszcza naszej parafii Tadeusza Szota, w której wzięła udział społeczność szkolna wraz z rodzicami – szczególnie najmłodszych dzieci. Kapłan modlił się za uczestników Mszy św. oraz życzył wszystkim uczniom zdrowia, samych sukcesów, mądrości, zaś nauczycielom cierpliwości i dalszej owocnej pracy. Po wygłoszonym Słowie Bożym rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Został wprowadzony poczet flagowy, po czym odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Agnieszka Prędota-Gad, która przywitała wszystkich uczestników ceremonii oraz uroczyście otwarła nowy rok szkolny. Szczególnie gorące powitania padły w kierunku najmłodszych dzieci, które co dopiero rozpoczynają swą przygodę ze szkołą oraz tych  z  oddziału przedszkolnego. Pani dyrektor przedstawiła nową kadrę pedagogiczną, która zaczęła pracę w naszej placówce  w związku z reforma oświaty. Poinformowała również zebranych o porządku roku szkolnego i omówiła najważniejsze sprawy dotyczące życia szkoły. Zaznajomiła zebranych również z liczbą uczniów, jaka rozpoczęła naukę w szkole oraz poinformowała o fakcie, iż w budynku przeprowadzony został w trakcie wakacji gruntowny remont sal, równocześnie kierując prośbę do uczniów
o poszanowanie tego, co zostało zrobione, aby mogło służyć szkole jak najdłużej.  Następnie po życzeniach owocnej nauki i pracy skierowanych do uczniów i nauczycieli, dyrekcja zaprosiła zebranych do spotkania z wychowawcami klas, gdzie dopełniono dalszych kroków organizacyjnych na najbliższy czas.

            Na czas wypełniony nauką, całe Grono Pedagogiczne SP w Rudzie Strawczyńskiej składa życzenia swoim wychowankom, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radosnych spotkań
i wielu przyjaźni. Rodzicom zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

Anna Kowalczyk

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 87

W tym miesiącu: 192

W poprzednim miesiącu: 390

Wszystkich: 7973

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła bez przemocy