Utworzono dnia 17.10.2019

,,TYM KTÓRZY PROWADZĄ NAS DO WIEDZY-DZIĘKUJEMY!”

15.10.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Obchody tego szczególnego dnia są już w naszej szkole tradycją, zawsze staramy się, by Święto to było miłe i dla uczniów i dla nauczycieli naszej placówki. Prezentem dla nauczycieli i wszystkich pracowników była uroczysta akademia, przygotowana przez Samorząd Szkolny oraz klasę VI i VII. Uroczyste obchody DEN rozpoczęły się już o godzinie 10.30. Dyrekcja, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz  uczniowie ze wszystkich klas zgromadzili się, aby uczcić święto pracowników oświaty.

Uczniowie wystąpili  z pięknymi życzeniami dla nauczycieli wszystkich przedmiotów, zabawnymi scenkami  o tematyce szkolnej, podziękowali nauczycielom w swoim stylu, na wesoło. Wierszami i piosenkami podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę nauczycieli. Występ bardzo spodobał się publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Po występie delegacja uczniów poczęstowała wszystkich pracowników szkoły pierniczkami z napisem ,,dzień nauczyciela”.

Wszyscy z przyjemnością wysłuchali przemówienia i życzeń od pani dyrektor oraz przedstawicieli rodziców. Pani Dyrektor, jak co roku wyróżniła tych pracowników szkoły, którzy przez cały ubiegły rok szkolny szczególnie aktywnie przyczyniali się do podnoszenia poziomu kształcenia i wychowania naszej placówki. Odebrali oni nagrody dyrektora szkoły. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała pedagogom piękną piosenką oraz pysznym tortem.

To był  wzruszający dzień zarówno dla dorosłej jak i uczniowskiej części społeczności szkolnej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły nie tylko w dniu Ich święta, ale przez cały rok życzymy pogody ducha, uśmiechu w trudnej codzienności i zawsze - cierpliwości.

Anna Sitek-Żmuda