Dzień Chłopaka w naszej szkole

Utworzono dnia 14.10.2018

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W tym roku w naszej szkole ten dzień był obchodzony 28 września br. Dziewczynki ze wszystkich klas naszej szkoły składały w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy, organizują im ciekawe zabawy i konkursy.

W tym roku w szkole  zorganizowano poszukiwanie 4 wspaniałych. Został puszczony list gończy, który informował brać uczniowską, że wśród najmłodszej jej części,  ukrywają się 4 wspaniali. Były to nietuzinkowe poszukiwania, ponieważ poszukiwaliśmy miedzy innymi: ,,Strażnika czystości”, ,,Zaskakującego opiekuna”, ,,Tańczącą chmurę” i ,,Rycerza szarmancji”.

Poszukiwania rozpoczęła się zaraz po godz 10. Każda z klas prowadzona przez swoją wychowawczynie najpierw była zaczarowywana super żelkami a następnie czekała na rozwój wypadków. Aby wyszukać tych kilku wspaniałych wśród nas, organizatorki tego dnia czyli Iwona Picheta i Anna Sitek-Żmuda, postawiły na nietuzinkowe rozwiązanie. Otóż panowie poszczególnych klas przy dźwiękach muzyki poprzedzonych życzeniami, musieli zaprezentować swoje zdolności aktorko-taneczne. Umiejętności pozazdrościł by nie tylko Fred Aster. Życzenie do piosenek też były nie przypadkowe. Dziewczynki z klasy pierwszej swoim kolegom z klasy, życzyły chętnego wstawania i nie spóźniania się do szkoły.
W nagrodę chłopcy tańczyli do piosenki ,,Budzikom śmierć” Piaska.

W wyniku wstępnych eliminacji odnaleźliśmy 4 wspaniałych: Stasia Pichetę z klasy I, Mikołaja Świercza z klasy II, Krystiana Snoch z klasy III i Gabriela Krakowiak
z oddziału przedszkolnego
.

Dla chłopców to był początek wesołej i zaskakującej zabawy. ,,Wspaniali” musieli się wykazać między innymi zdolnościami krawiecki. W tej konkurencji musieli przyszyć guzik. W kolejnej, musieli udowodnić, że są kreatorami mody i na wybranej koleżance potrafią zawiązać kokardkę. Wybór części ciała na której miała znaleźć się kokardka należała do dziewczynek. Kokardki lśniły na kostkach i nadgarstkach. Radości by co nie miara.

Kolejną konkurencję prowadzące przedstawiły tak:,, Sportowe mają między chłopakami nieraz miejsce zmagania; Więc następny konkurs jest z kibicowania; Piłkarzy niekompletnych tutaj mamy; Na kartkach znajdziecie – to, czego szukamy, Sami podajcie imię i nazwiska Biało- czerwonych. Z tym zadaniem uczestnicy nie mieli trudności. Zresztą jak z kolejnym, w którym mieli wykazać się znajomością symboli samochodowych. Piłkarze i auta okazały się mocną stroną naszych ,,małych mężczyzn”. Niestety, kolejne zadania kulinarne była trudne dla naszych wspaniałych. Musieli w kilku słowach opisać jak przyrządzają swoją ulubiona potrawę. Nikt nie zapomniał o szynce czy serze ale z warzywami…niestety był problem.

Prowadzące co chwilę pytały się pozostałych uczniów: ,, Kucharze, ciastkarze, patelni mistrzowie; Którego z nich wybrać – kto mi dziś pomoże ? Kolejne zadania konkursowe to: zagadki, rebusy.

Konkursy były przewlekane tańcami i życzeniami skierowanymi dla chłopców poszczególnych klas. Wśród życzeń mogliśmy usłyszeć: ,,Dla wszystkich którzy lubią kopać piłkę, piosenka ,,Bo mój chłopiec piłkę kopie”, dla chłopaków którzy lubią warkot silnika piosenka ,,Ciągnik”, dla chłopaków, którzy lubią śpiewać, tańczyć i grać na instrumentach muzycznych piosenka ,,Chłopiec z gitarą”.

Radości było co nie miara. Z pośród czterech wspaniałych, jury po zsumowaniu punktów wyłoniło, że: Krystian Snoch to ,,Szarmancki rycerz”, Mikołaj Świercz ,,Zaskakujący opiekun”, Staś Picheta ,,Strażnik czystości” a Gabriel Krakowiak ,,Tańcząca chmura”.

Wszystkim małym chłopcom z naszej szkoły życzymy na co dzień uśmiechu na twarzy, zawsze dobrego humoru mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości.

Iwona Picheta