„Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”

Utworzono dnia 24.11.2016

W Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej nieco później niż w całej Polsce odbył się XVI Dzień Papieski. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: Jan Paweł II – „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”.

Uczniowie klasy VI pod kierownictwem katechetki – p. Anety Kołomańskiej przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny. Treścią przewodnią, którego było przedstawienie osoby oraz myśli Jana Pawła II. Apel zawierał utwory liryczne i muzyczne takie jak: „Barka”, „Lolek” Magdy Anioł oraz „Błogosławieni Miłosierni” Jakuba Blycharza.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły – p. Agnieszka Prędota – Gad. Nawiązała do szlachetnych wartości przekazywanych przez papieża Jana Pawła II i podkreśliła ideał pięknego życia naszego sławnego rodaka.

mgr  Aneta Kołomańska