Aktualności, strona 1 z 55

XXIV edycja „PUCHARU TYMBARKU”

Utworzono: 22.04.2024
8 kwietnia 2024r. w Miedzianej Górze odbyły się rozgrywki piłkarskie XXIV edycji o „PUCHAR TYMBARKU”. Na trawiastym boisku klubu „Wicher Miedziana Góra” uczniowie rywalizowali w eliminacjach powiatowych turnieju. W kategorii U – 10 chłopcy, 15 drużyn podzielonych na 3 grupy walczyło o awans do finałów wojewódzkich.

„SWIM- SMILE OLIMPIC WPŁYŃ NA SWOJE ZDROWIE”

WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE 2024

W dniu 04.04.2024r. na basenie „Olimpic” w Strawczynku odbyły się WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE 2024 „SWIM- SMILE OLIMPIC WPŁYŃ NA SWOJE ZDROWIE”. Celem zawodów było: umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej; przegląd umiejętności pływackich w celu wyłonienia talentów pływackich wśród dzieci i młodzieży; efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej basenu OLIMPIC

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’ 44 – pamiętamy!”

Utworzono: 22.04.2024
„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać.”
Jan Stanisław Jankowski

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Powstańcy`44 – pamiętamy!” pod honorowym patronatem m.in. Kampanii BohaterON – włącz historię, Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Powstania Warszawskiego. ematyce zbrojnego zrywu poświęcone były lekcje języka polskiego i historii.

Nikodema Sztuki

Nikoś

Franciszka Majchraka

Franku

Chrzest Polski

Utworzono: 22.04.2024
14 kwietnia 966 roku miało miejsce wydarzenie, które na zawsze odmieniło bieg historii świata i Europy, a przede wszystkim losy nas, Polaków. Chrzest Polski był przełomowym momentem - to właśnie decyzja Mieszka I dała początek polskiej państwowości i trwale umieściła Polskę na mapie Europy. Chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego. Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju.

Dzień ziemi

Utworzono: 22.04.2024
,,Nikt z nas nie chce żyć w brudzie, nikt z nas nie chce chorować,
Możesz sam wiele zmienić, musisz tylko spróbować.
Więc podciągnij rękawy i poszukaj śmietniczki,
Zacznij świata sprzątanie od najbliższej uliczki
22 kwietnia br. nasza Szkoła obchodziła Światowy Dzień Ziemi – święto, podczas którego szczególną uwagę skierowaliśmy na naszą planetę. Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić uwagę społeczeństwa na pilną potrzebę ochrony planety. Dzięki zaangażowaniu milionów osób z całego świata, Dzień Ziemi stał się globalnym wydarzeniem. Obchodzimy go 22 kwietnia jako wyraz troski o naszą planetę i jej przyszłość, szczególnie w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju.

Projekt EMP@TYCZNA KLASA

Utworzono: 21.04.2024
Od października 2023 r. nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EMP@TYCZNA KLASA, który ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem programu jest rozwijanie empatii u dzieci poprzez edukację i konkretne działania czyli misje, które realizujemy co miesiąc i publikujemy na portalu społecznościowym Facebook. W tym miesiącu realizujemy misję #konkurs filmowy.

#empatycznaklasa

#konkursfilmowy

Urodziny:)

Utworzono: 19.04.2024